O lepsze jutro trzeba zawalczyć już dziś! Zbieramy na operację!

Tymuś Matusiak

O lepsze jutro trzeba zawalczyć już dziś! Zbieramy na operację!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0285643
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, nierefundowana operacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Tymuś Matusiak, 6 miesięcy
Krośniewice, łódzkie
Rozszczep podniebienia twardego wraz z rozszczepem wargi
Rozpoczęcie: 6 Czerwca 2023
Zakończenie: 7 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Jeszcze zanim Tymek przyszedł na świat, usłyszeliśmy od lekarza, że prawdopodobnie urodzi się on z ciężką wadą. Czas, który z początku był najszczęśliwszym momentem naszego życia, szybko zamienił się w dni pełne niepewności i lęku o zdrowie naszego maluszka.

Choć trudno było nam się pogodzić z diagnozą, wiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę medyczną, która da nadzieję na lepszą przyszłość.

Tymuś urodził się z dwustronnym rozszczepem warg wyrostka zębodołowego i podniebienia. Jest to jedna z najczęstszych i najcięższych wad rozwojowych w obrębie głowy. Jej leczenie jest wieloetapowe i długotrwałe. Synek potrzebuje wielu operacji z dziedziny chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej korygujących rozległą wadę.

Tymoteusz Matusiak

Tymek od samego początku jest pod stałą opieką pediatry, neonatologa i neurologopedy. Teraz wyruszamy w dalszą drogę wieloetapowych operacji, które nie są refundowane. Choć jesteśmy na samym początku, już teraz wiemy, że leczenie pochłonie duże sumy pieniędzy, których może nam zabraknąć.

Dziś jesteśmy już w domu. Uczymy się, jak opiekować się naszym synkiem. Próbujemy odnaleźć się w tej nowej i trudnej rzeczywistości. Czekamy na konsultację ze specjalistą, który zaplanuje dalsze leczenie.

Nie chcemy, aby nasz synek odbiegał wyglądem od innych dzieci. Nie chcemy, by był wytykany przez nie palcem. Chcemy pokazać mu, że pomimo trudności, jakie spotkały go już na samym początku, może mieć naprawdę dobre i szczęśliwe życie.

Z całego serca prosimy, pomóżcie nam, by to marzenie się spełniło!

Paulina i Łukasz, rodzice Tymka

Tymoteusz Matusiak

Kwota zbiórki jest szacunkowa

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0285643
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki