SMA postępuje i zabiera coraz więcej – pomagamy Kacprowi!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 178 osób
18 248 zł (100,3%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup asystora kaszlu

Kacper Turczyn, 15 lat

Brzeście, świętokrzyskie

SMA - Rdzeniowy zanik mięśni

Rozpoczęcie: 23 Września 2020

SMA to choroba genetyczna. 15 lat temu, gdy Kacper się urodził, nikt z nas o niej nie słyszał. Stopniowo dowiadywaliśmy się coraz więcej, a każda kolejna informacja sprawiała, że czuliśmy ogromny ból. Wiedzieliśmy, że życie naszego dziecka będzie zupełnie inne niż jego rówieśników...

Przez lata rdzeniowy zanik mięśni zaczęliśmy nazywać potworem, bo to bezwzględna choroba, która co dnia odbiera nam nadzieję i zdrowie naszego syna. To ona uwięziła Kacpra na wózku i sprawiła, że na całości kręgosłupa ma tytanowe implanty. To ona sprawia, że pojawiają się przykurcze pod kolanami, w nadgarstkach, stawach łokciowych... Kacper ma nawet problemy ze zwyczajnym odstawieniem kubka na stół czy podnoszeniem rąk.

Kacper Turczyn

Najgorsze jest jednak to, że SMA postępuje i codziennie pokazuje swoje najgorsze oblicze. Kacper zaczyna mieć problemy z oddychaniem. Dlatego niezbędny jest asystor kaszlu, który pomoże mu odessać wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych. To pozwoli mu spokojnie oddychać, ale przede wszystkim jest dla niego bezpieczne. Niestety cena takiego urządzenia przekracza nasze możliwości finansowe, stąd prośba o pomoc.

Robimy wszystko, co tylko możemy, by hamować rozwój choroby. Ta walka okupiona jest ogromnym wysiłkiem i bardzo wysokimi kosztami. Prosimy, pomóż nam, abyśmy mogli dalej walczyć!

Rodzice Kacpra

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 178 osób
18 248 zł (100,3%)
Wesprzyj Wesprzyj