FUNDACJA TYGODNIKA WPROST

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Tygodnika Wprost uruchamia zbiórkę na rzecz ukraińskich dziennikarzy, ludzi mediów i ich rodzin. Naszym celem jest zapewnienie tym osobom pracy, pomoc w jej znalezieniu również w innych wydawnictwach, mediach w Polsce i poza naszym krajem, aby mogli swobodnie realizować swoją misję opisując prawdę o aktualnych wydarzeniach oraz – co niezwykle ważne – dostarczali praktyczne informacje dla tych osób, które zmuszone zostały opuścić ogarnięty wojną kraj. To przedsięwzięcie będzie możliwe tylko jeśli zadbamy również o ich rodziny. Wsparcie realizować będziemy za sprawą fundowania dostępu do edukacji w Polsce, finansowania kosztów leczenia oraz zapewnienia zakwaterowania, środków do życia oraz sprzętu do pracy.

Fundacja Tygodnika Wprost działa od 2012 roku.

Dotychczas główne obszary jej działalności koncentrowały się na edukacji, wspierając zdolnych uczniów z najuboższych rodzin.

W związku z wojną na Ukrainie dzisiaj chcemy skoncentrować działania fundacji na programie pod nazwą „Pomoc ukraińskim dziennikarzom”. Fundację wspiera redakcja Tygodnika Wprost, jednego z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, ukazującego się od ponad 40 lat.

Wpłaty

Ładuję...