Pomoc dla Ukrainy 2022

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona

Pomoc dla Ukrainy 2022

Cel zbiórki:

Pomoc dla uchodzców z Ukrainy

Rozpoczęcie: 23 Marca 2022
Zakończenie: 30 Kwietnia 2022

Opis zbiórki

W związku z militarnym atakiem Rosji na Ukrainę Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz działająca w jego strukturach Maltańska Służba Medyczna prowadzi program pomocy poszkodowanym i uchodźcom z Ukrainy. Program obejmuje (m.in.) wsparcie medyczne realizowane w Ukrainie za pośrednictwem maltańskich struktur tam obecnych, udzielanie szerokiego wsparcia (medycznego i materialnego) uchodźcom wojennym z Ukrainy w Polsce.


Aktualnie prowadzimy: punkty pomocy na granicy, punkt pomocy medycznej i relokacyjny w Komborni, centrum dla uchodźców w Grobnikach, transporty humanitarne, zbiórki leków oraz pomoc w znalezieniu bezpiecznego schronienia - w Katowicach (sztab), Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Radomiu, Krzeszowicach, Nysie.


Przed Zakonem Maltańskim w Polsce stoi ogromne zadanie logistyczne związane z redystrybucją pomocy, która płynie od maltańskich struktur z Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec. Maltańska Służba Medyczna przez kilka lat szkoliła ratowników medycznych w Ukrainie, organizowała transport rannych z Majdanu, w czasie pandemii Covid szkoliła odpowiednie służby cywilne (ok. 2000 osób) oraz przekazała pomoc w postaci znacznej ilości środków higieny oraz ochrony osobistej.


Już dzisiaj przeszkolone struktury oraz dostarczony sprzęt medyczny służą Ukraińcom, jednocześnie MSM - dzięki tym kontaktom - może realizować pomoc w sposób najbardziej precyzyjny i skuteczny.

Raport z realizowanej pomocy możesz przeczytać na: http://zakonmaltanski.pl/realizowana-pomoc/ 

Obserwuj ważne zbiórki