Stowarzyszenie UNICORN

Stowarzyszenie UNICORN

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

Stowarzyszenie UNICORN od prawie 25 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim. Jesteśmy zaliczani przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w Polsce jako „organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie i ich rodzin”. W 2014 roku otworzyliśmy pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii Unicorn, do którego po pomoc i wsparcie zgłaszają się osoby chore na raka i ich rodziny z terenu całej Polski. W lipcu 2019 r. otworzyliśmy drugą placówkę Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie.

Oprócz działań lokalnych, adresowanych do mieszkańców warszawy i Krakowa, od lat realizujemy również wielospecjalistyczne PROJEKTY, dzięki którym możemy wielowymiarowo pomagać osobom z całej Polski - zarówno chorym, jak również ich bliskim.  Od wielu lat współpracują z nami doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin: psychoonkolodzy, dietetycy, onkolodzy, fizjoterapeuci i instruktorzy zajęć ruchowych.

Centrum Psychoonkologii UNICORN
W październiku 2014 r. otworzyliśmy Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie (ul. Zielony Dół 4) – pierwszy tego typu ośrodek w Polsce, a w lipcu 2019 r. otworzyło swoją drugą placówkę – Centrum Psychoonkologii UNICORN w Warszawie (ul. Piękna 19 B). Swoje wsparcie od 2020 r. świadczymy również online.

W tych miejscach dzieci i dorośli chorujący onkologicznie oraz ich rodziny mogą skorzystać m.in. z indywidualnych konsultacji z psychologiem, warsztatów psychologicznych, spotkań ze specjalistami (onkolog, dietetyk) czy zajęć ruchowych i relaksacyjnych.

Zapraszamy do współpracy i serdecznie dziękujemy za każde wsparcie!

:-)