Fundacja Uniwersytet Dzieci

Fundacja Uniwersytet Dzieci

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

Fundacja Uniwersytet Dzieci zajmuje się propagowaniem nowoczesnej edukacji dzieci.
 
Naszą misją jest rozwijanie zainteresowań naukowych dzieci w zakresie wykraczającym poza tradycyjne nauczanie szkolne, umożliwienie im odkrywania własnych pasji oraz wyjaśnianie zasad rządzących światem, aby dzieci potrafiły w nim samodzielnie działać.
 
W 2007 r. otworzyliśmy pierwszy w Polsce dziecięcy uniwersytet – program zajęć wzorowanych na wykładach i warsztatach akademickich dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zagadnienia poruszane podczas zajęć obejmują uniwersyteckie spektrum nauk i znacznie wykraczają poza nauczanie szkolne. Zajęcia odbywają się w soboty w salach uczelni wyższych. Prowadzą je wykładowcy z prestiżowych uczelni oraz specjaliści z danej dziedziny wiedzy.
 
Istotną rolę w nauczaniu odgrywają rodzice, dlatego każdego roku organizujemy dla nich bezpłatny cykl zajęć metodycznych dotyczących różnych aspektów wychowywania i edukacji dzieci. Prowadzą je głównie doświadczeni trenerzy i psycholodzy praktycy.
 
Mamy 5 ośrodków akademickich: w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Bielsku-Białej i we Wrocławiu. Rocznie z naszych zajęć korzysta ok. 6 tys. dzieci.
 
Chcemy, aby dostęp do nowoczesnej edukacji miało jak najwięcej dzieci, a nauczanie wykorzystujące metody pracy badawczej zagościło na stale w szkołach. Z tego względu od 2009 r. nasi naukowcy prowadzą zajęcia dla uczniów klas I - III. Angażujemy także nauczycieli, którzy biorą udział w bezpłatnych seminariach poświęconych, m.in.: aktywnym metodom nauczania, rozwijaniu kreatywności, pracy projektowej, nowym technologiom w szkole.

Przy wsparciu naszych mentorów nauczyciele tworzą własne scenariusze lekcji realizujące założenia nowej podstawy programowej w sposób angażujący ucznia w doświadczalne poznawanie nauki. Rocznie z naszego programu korzysta 3000 uczniów i 150 nauczycieli.
 
Opłaty za udział w naszych programach, o ile istnieją, są ustalone na możliwie niskim poziomie i nie pokrywają rzeczywistych kosztów ich organizacji. Wszystkie nasze inicjatywy wymagają dofinansowania.
Abyśmy mogli realizować nowe projekty, dzięki którym dotrzemy do znacznie większej grupy dzieci i rozpowszechnimy nowoczesne metody nauczania w skali ogólnopolskiej, potrzebujemy Waszego wsparcia.

Wpłaty

Ładuję...