Pilne❗️Małe serduszko czeka na ocalenie!

Jan Siniarski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja serca w Stanach Zjednoczonych

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Jan Siniarski, 4 latka
Warszawa, mazowieckie
Skorygowane przełożenie pni tętniczych.i anomalia Ebsteina.
Rozpoczęcie: 12 Maja 2020
Zakończenie: 24 Lipca 2020

Opis zbiórki

Trwa walka o bardzo chore serduszko, takie, które bez pomocy nie może dalej bić. Nasz synek potrzebuje pomocy bez której nie będzie miał żadnych szans!  Od początku wiedzieliśmy, że w przyszłości jego serce stanie się niewydolne, nie będzie mogło już efektywnie pracować. Jaś będzie miał duszność, nie będzie mógł wykonywać podstawowych czynności. Żeby go przed tym uchronić w renomowanych ośrodkach na świecie wykonuje się korekcję anatomiczną tzw. operację double switch. Przygotowaniem do niej jest banding tętnicy płucnej, który Jaś miał wykonany w lutym 2020 r.

Teraz sytuacja robi się poważna – nasz synek musi mieć kolejną operację serduszka. Dostaliśmy zgodę na operację w jednym z najbardziej doświadczonych ośrodków kardiologii dziecięcej na świecie. Dostaliśmy też kosztorys – niemal milion złotych! Bez Was nie damy rady! 

Jan Siniarski

Pierwsza operacja była bardzo trudna dla nas wszystkich. Ciężko było patrzeć na niego, był podłączony do pokaźnej aparatury gdy był utrzymywany w śpiączce po operacji. Otrzymywał bardzo dużo leków, początkowo w ogóle nie był sobą, widać było, że bardzo cierpi. Był zdezorientowany i zagubiony. Nie mogliśmy za dużo zrobić, przede wszystkim musieliśmy czekać, żeby doszedł do siebie. Trwało to kilka tygodni. Teraz musimy przejść przez to piekło jeszcze raz, a innej drogi nie ma. Operacja w Stanach Zjednoczonych to jedyna szansa!

O wadzie wiedzieliśmy już w trakcie trwania ciąży, ale lekarze uspokajali nas, mówiąc, że nasz synek nie będzie potrzebował operacji. Wiedzieliśmy, że choć stwierdzono wadę serca, to nasze dziecko będzie mogło z nią normalnie funkcjonować. Prawda okazała się inna...

Jaś urodził się z bardzo chorym serduszkiem, o które trzeba jak najszybciej walczyć. Jeśli operacja się nie odbędzie, w przyszłości jego serduszko nie wytrzyma. Wtedy na interwencję będzie już za późno!

Jan Siniarski

Teoretycznie z tą wadą można żyć bez konieczności operacji. Niestety po urodzeniu stwierdzono dodatkowo anomalię Ebsteina, czyli niedomykalność zastawki trójdzielnej. I właśnie to skomplikowało sprawę. Jaś ma w sercu komory zamienione miejscami. Prawa komora musi pełnić funkcję komory systemowej, a nie jest do tego przystosowana. To spore obciążenie. Dodatkowo niedomykalność zastawki trójdzielnej jeszcze bardziej ją obciąża i naraża w przyszłości na niewydolność, co może wymagać przeszczepu serca.

Aby tego unikać, w renomowanych ośrodkach na świecie dokonuje się korekcji anatomicznej w sercu, czyli poprzez przełożenie wszystkich głównych naczyń w sercu przywraca się lewą komorę do pełnienia funkcji komory systemowej. Pierwszym etapem przed tą operacją jest banding tętnicy płucnej, czyli założenie opaski na tętnicę płucną, aby odpowiednio wzmocnić lewą komorę. W Polsce nie wykonuje się tego typu operacji. Wynika to z małego doświadczenia, ponieważ dzieci z tą wadą stanowią mniej niż 1% urodzonych.

Wiedzieliśmy, że jeśli Jaś nie przejdzie operacji, pojawią się objawy niewydolności serca, w postaci sinicy, ograniczenia wydolności najpierw przy wysiłku a później również przy podstawowych czynnościach życiowych.

Jan Siniarski

Pierwszą operację Jaś przeszedł w Holandii, gdzie mogliśmy stosunkowo szybko i sprawnie dotrzeć. Pierwszy etap za nami, a serduszko Jasia jest przygotowane do najważniejszej operacji w jego życiu. Problemem, jak zwykle w takich chwilach są pieniądze, których nie mamy. Klinika wystawiła ogromny kosztorys, z którym sami się nie uporamy. 

Operacja serca tym razem musi się odbyć w klinie w Stanach Zjednoczonych. Niestety taka podróż po życie kosztuje niemal milion zotych. Operacja ma być szansą na normalne dzieciństwo i radość z bycia dzieckiem.  Dzięki Wam Jaś mógł przejść pierwszą operację. Teraz czas na tę najważniejszą, dlatego prosimy Was o pomoc, bez której nie mamy szans!

Rodzice

–––––––

POMAGAJ JASIOWI POPRZEZ LICYTACJE –>KLIK

–––––––

HISTORIA JASIA W TELEWIZJI POLSAT:

Jan Siniarski

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki