Urtica Dzieciom

Urtica Dzieciom

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Jesteśmy wrocławską Fundacją, która swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży zmagających się z chorobą nowotworową. Wspieramy oddziały onkologii i hematologii w całej Polsce.

Fundacja Urtica Dzieciom powstała we wrześniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica, istniejemy już od 26 lat. Do naszych kluczowych projektów należą: warsztaty plastyczne Słoneczna Galeria, turnusy terapeutyczne Urtica Dzieciom Camp, gala charytatywna oraz publikacje własne fundacji.

"Słoneczna Galeria" to cykl warsztatów plastycznych, które prowadzimy od 2010 roku. Udział biorą w nich dzieci z 18 oddziałów onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce, podczas których powstają oryginalne, pełne emocji dzieła małych artystów. Prace stworzone podczas warsztatów plastycznych później trafiają na Galę Urtica Dzieciom, podczas której licytowane są obrazy małych artystów. Wydarzenie to gromadzi zaproszonych gości oraz przedstawicieli ze świata kultury i biznesu.

Cały dochód ze sprzedaży dzieł jest przeznaczany na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz wyposażenie sal chorych w szpitalach, a także pokrywa koszty organizacji turnusów terapeutycznych.

Od 2016 roku organizujemy turnusy dla dzieci chorych na nowotwory i ich najbliższych. Jest to wyjątkowe połączenie wakacji z terapią, stworzone w celu rozwijania pasji, relaksu, nauki nowych rzeczy i odkrywania piękna świata. Przede wszystkim jednak jest to miejsce, gdzie dzieci mogą zapomnieć o chorobie.

Świat potrzebuje więcej ludzi z wielkimi marzeniami i jeszcze większym sercem. Dołącz już teraz do walki i zmień życie wielu osób odwiedzając naszą stronę i wspierając #Fundację Urtica Dzieciom.

Wspólne działania są nieocenioną motywacją, aby pójść dalej, zrobić więcej i podarować trochę słońca dzieciom.