Fundacja Uskrzydlić Marzenia

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Czeladź, śląskie

Naszą misją jest niesienie pomocy innym szczególnie tym najmłodszym, którzy bez wsparcia swoich aniołów nie poradziliby sobie w ty okrutnym świecie. Psychoterapia jest sztandarową częścią fundacji. To tu codziennie spotykamy się z dramatami młodych ludzi i walczymy, o to, aby znów odzyskały chęć życia i wewnętrzny spokój. Prowadzimy indywidualną pomoc psychologiczną dla dzieci i ich rodziców ze względu na możliwość szybkiej i anonimowej interwencji do odpowiednich instytucji, gdy kondycja psychiczna i sytuacja życiowa dziecka tego wymaga. Indywidualna pomoc pozwala wyrównać szanse i pomaga rodzinom w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej.

Co więcej, aby jeszcze zwiększyć dostępność wsparcia, dajemy możliwość konsultacji psychologicznej online. Dzięki czemu wachlarz terminów spotkań powiększa się o niestandardowe godziny. Oprócz indywidualnych spotkań z ramienia fundacji organizowane są cykliczne kursy, szkolenia i grupowe spotkania z Panią Psycholog, na których poruszane są tematy związane z problemami 21 wieku.

Rehabilitacja to nasz priorytetowy projekt dzięki któremu, udostępniamy szanse na rozwój dzieciom niepełnosprawnym i z uboższych rodzin, którzy nie mogą pozwolić sobie na prywatne zajęcia, a kolejki na NFZ są szalenie odległe.

#Ruszamy – nasz prywatny hasztag, pod którym kryją się DARMOWE inspirujące zajęcia gdzie, dzieciaki poznają tajniki tańca, rozciągania i zbawiennego dla zdrowia ruchu. Prowadzi je wykwalifikowana trenerka i tancerka Paulina Urbańska, która ma niesamowite podejście do swoich podopiecznych i daje im to, na co normalnie nie mogliby sobie pozwolić!

Refundacja leków i leczenia to kolejny trwale działający projekt, dzięki któremu wiele rodzin odetchnęło z ulgą. Często prywatne leczenie niemożliwe do pokrycia przez Fundusz Zdrowia, przerasta budżety rodzin, a my pozwalamy im na realizacje niezbędnych do dalszego leczenia recept czy zabiegów.

A to wszystko pod skrzydłami opiekuńczych Aniołów, którymi są wszyscy, którzy z nami współpracują.