Zaczaruj z nami Ich Świat

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 58 osób
3 000 zł (100%)

Gdańsk, pomorskie

Rozpoczęcie: 3 Sierpnia 2011
Zakończenie: 12 Marca 2012

Dziękujemy za pomoc dzieciom ze szpitali! Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy dotychczas na wynajęcie na Festyn organizowany w Szpitalu Dziecięcym w Poznaniu przy ul. Szpitalnej klauna, który na Festynie z okazji Dnia Dziecka robił z dziećmi bańki mydlane, zachęcał dzieci do wspólnej zabawy, rozśmieszał, rozweselał i tworzył ogromne bańki. Festyn odbył się w dniu 29.05.2012. Do współpracy zaprosiliśmy Klub Małego Muzyka z Poznania, który w dniu 25.05.2012 roku zorganizował niezwykle interesujące spotkanie z najmłodszymi dziećmi leczonymi na Oddziale Onkologii w Poznaniu. Celem spotkania było nie tyko rozweselenie dzieci ale także zainteresowanie ich muzyką oraz elementami choreoterapii. Dzięki pierwszemu spotkaniu dzieci poznały także łotewski instrument: kokle. Zainteresowanie tego typu spotkaniami ze strony dzieci, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jak zawsze było wesoło i radośnie a dzieci chociaż na chwilę zapomniały o bólu.

Do szpitala w Gdańsku zaprosiliśmy 04.07.2012r. teatrzyk Gargulec z Gdyni, aktorzy wystawili spektakl pt.  „Ratujmy las”. Zabrali oni dzieci w czarodziejską podróż do magicznego lasu. Była to prawdziwa lekcja przyrody, traktująca o sprawach poważnych, ale opowiedziana z humorem. W spektaklu wystąpiły owady leśne i zwierzęta- w pięknych bajecznych kostiumach. Przedstawienie rozpoczęło się delikatną uwerturą baletową motyli. Główną postać grał Pan Biedronka, który miał ocalić las przed zagładą miał on też nauczyć szacunku źle postępującą dziewczynkę. Pan Biedronka uczył dzieci, jak należy zachować się w lesie, a dzieci pomagały uratować leśną polanę przed zniszczeniem. Dzieci sprzeciwiły się budowie wielkiego sklepu w lesie!  Lekcja przyrody udana i bardzo wesoła!

Ogromną atrakcją na Oddziale Onkologii w Gdańsku było spotkanie z iluzjonistą. Spotkanie odbyło się w dniu 11.07.2012 roku jak zawsze wywołało mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci z wypiekami na twarzy pytały, jak to wszystko jest możliwe. „Pan Czarodziej” czarował i do wspólnej zabawy zaprosił wszystkie dzieci.

 

Za pozostałe pieniądze zakupiliśmy przedmioty, które pozwolą nam organizować jeszcze piękniejsze i weselsze spotkania z dziećmi. Są to mianowicie buty klaunów będące uzupełnieniem już posiadanych przez nas strojów rozweselających oraz preparaty służące do produkcji i robienia baniek w rozmiarze XX (gliceryna, pliglikol, lubrynakt oraz specjalistyczne kijki do baniek).  Wynajęcie osób, które prowadzą pokazy, warsztaty baniek XXL wiąże się z dużymi kosztami dlatego nasi członkowie nauczyli się techniki robienia baniek XXL i już we wrześniu planujemy pierwsze pokazy i warsztaty dla małych pacjentów. Bańki mydlane w tym ogromnym rozmiarze zawsze wywołują u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji. My natomiast zawsze staraliśmy się, aby wraz z bańkami odleciały od dzieci na chwilę ich choroby i problemy.
 

Jeszcze raz wszystkim ze szczerego serca dziękujemy.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 58 osób
3 000 zł (100%)