Fundacja Uśmiech Dzieciom

Fundacja Uśmiech Dzieciom

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Katowice, śląskie

Pomagamy chorym dzieciom, które potrzebują wsparcia w zakupie drogich, niezbędnych dla ich zdrowia urządzeń, na które trudno znaleźć środki rodzicom w domowym budżecie.

 

Dofinansowujemy również turnusy rehabilitacyjne i opiekę medyczną.

 

W ramach naszej akcji ”Szpitale z uśmiechem” remontujemy i wyposażamy sale szpitalne zamieniając je jednocześnie w przyjazną dla dzieci bajkową krainę, gdzie zapomina się o bólu i rozłące z bliskimi.

 

Tworzymy w przychodniach dziecięcych "Kąciki Małego Pacjenta"- poczekalnie, w których dzieci przed wizyta lekarską spędzają czas, bawiąc się i rysując, nie myśląc o czekającym ich, często stresującym badaniu.

 

Poprzez nasz projekt ”Promowanie Młodych Talentów”​ zwracamy uwagę na młodych, zdolnych, ponad przeciętnych ludzi, by mogli spełnić swoje intelektualne marzenia; przyznajemy im też stypendia i wyróżnienia.


Prowadzimy pogram edukacyjny ”Wesołe Przedszkole” mający na celu łączenie kolorów, plastyki barw jak i muzyki, by pierwszym krokom w nauce towarzyszyły przyjazne barwy ścian jak i otoczenia wraz z nutą sztuki, gdyż wiemy że kolor leczy, stymuluje, jak i uczy.

Organizujemy również koncerty charytatywne i aukcje, z których dochód przeznaczamy na pomoc najbardziej potrzebującym.

 

Pomogli

Ładuję...