Aby mógł stanąć na nogi... Razem dla Vasyla!

Vasyl Khyr

Aby mógł stanąć na nogi... Razem dla Vasyla!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0228049
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Nierefundowana operacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Vasyl Khyr, 23 lata
Warszawa, mazowieckie
Dziecięce porażenie mózgowe
Rozpoczęcie: 29 Maja 2023
Zakończenie: 1 Marca 2024

Opis zbiórki

Moja wdzięczność za okazane wsparcie i pomoc jest nieopisana. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pierwszy etap operacji mam już za sobą.

Niestety to jeszcze nie koniec mojej trudnej walki. Ponownie jestem zmuszony prosić o ratunek. O szansę na lepsze życie…

Poznaj moją historię:

Mam na imię Vasyl i odkąd pamiętam, jestem przykuty do wózka inwalidzkiego.

Na skutek dziecięcego porażenia mózgowego mam niedowład lewej ręki i obu nóg. Wcześniej, w miarę możliwości, leczyłem się i przechodziłem rehabilitację w domu, na Ukrainie. "W miarę możliwości", ponieważ z bliskich osób mam już tylko mamę, która całe życie musiała o mnie dbać… Mój tata zmarł, gdy miałem 9 lat.

Vasyl Khyr

Wraz z rozpoczęciem wojny byliśmy zmuszeni uciekać do Polski. To właśnie tutaj trafiłem na bardzo dobrego chirurga, który uznał za konieczne, abym przeszedł operację ręki, a następnie nóg. Koszt tych operacji niestety przewyższał nasze możliwości.

Jednak dzięki Wam – udało się i pierwszy etap operacji mam już za sobą! Niestety konieczne jest dalsze leczenie i kolejna operacja…

Obecnie poruszanie sprawia mi ogromny problem… Po pokoju przemieszczam się wyłącznie na wózku albo, jak dobrze pójdzie, na czworaka. 

Nie opuszcza mnie jednak nadzieja, że nadejdzie dzień, kiedy będę mógł poruszać się na własnych nogach! Druga operacja podaruje mi taką szansę. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc i dalsze wsparcie w mojej trudnej drodze.

Vasyl

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0228049
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki