Vasyl Vasiliev

"Drodzy, zwracam się do wszystkich o pomoc dla ukrańskiej rodziny Vasyla Vasylieva. Vasyl, od lat związany z jeździectwem, jest naszym niezastąpionym stajennym we Fundacji Ponylandia, na którego zawsze można liczyć. Wraz z żoną Lidą mają trójkę małych dzieci w wieku 8 miesięcy, 6 i 8 lat. Potrzebują naszej pomocy. On jest z nami w Polsce, ona na Ukrainie.

Już trzy tygodnie temu zapadła decyzja o sprowadzeniu ich do Polski. Niestety brak paszportów Żony i dzieci uniemożliwił ich szybki przyjazd. Wojna zmieniła wszystko. Robimy, co możemy, by jak najszybciej ściągnąć ich do Polski, by mogli tu zacząć nowe, bezpieczne życie. Największym wyzwaniem dla nas jest zapewnienie im właściwych warunków, których na tę chwilę nie posiadamy. Działamy natychmiast.

Dysponujemy jednym kontenerem socjalnym i właśnie zamówiliśmy drugi. To ciągle mało. Niestety nasze możliwości finansowe jak i Fundacji Ponylandia są ograniczone, a potrzeby wymuszone wojną wielkie, więc jeśli ktoś chciałby pomóc w stanięciu rodzinie Vasyla na nogi, to każda złotówka ma w tej sytuacji potężne znaczenie i za każdy dar serca wielkie dzięki! Na wielką politykę wpływu nie mamy, ale możemy robić małe rzeczy o wielkim znaczeniu! Bo nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia. Dziękujemy!

---

*Środki zebrane na tej zbiórce w całości trafią do potrzebującego.

Wsparli

50 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

MaJarekMarcinAga

Wszystkiego najlepszego.
200 zł

Wpłata anonimowa

500 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

18 541,69 zł
Wsparły 263 osoby