Chciał odwiedzić synów, omal nie stracił życia! Pomóż Vladimirowi powrócić do zdrowia!

Vladimir Giorkhelidze

Chciał odwiedzić synów, omal nie stracił życia! Pomóż Vladimirowi powrócić do zdrowia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0193573
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

3-miesięczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Vladimir Giorkhelidze, 55 lat
Wrocław, dolnośląskie
Przewlekła niewydolność oddechowa, zapalenie opon mózgowych
Rozpoczęcie: 16 Marca 2022
Zakończenie: 6 Października 2023

Opis zbiórki

Vladimir przyleciał do Wrocławia z Gruzji, aby odwiedzić swoich synów, z którymi nie widział się od dawna. To miało być spotkanie pełne radości i wzruszeń. Okazało się jednak, że los miał inne plany. Szczęśliwy, rodzinny czas zmienił się w ciąg potwornych wydarzeń...

Wieczorem Vladimir poczuł bardzo silny ból w prawym uchu, który następnie przerodził się w ból głowy. Objawy stały się na tyle poważne, że konieczne było wezwanie karetki. Lekarze zbadali Vladimirowi poziom cukru we krwi. Okazało się, że jest krytycznie wysoki. Mężczyzna zdążył jedynie podejść o własnych siłach do karetki, a sekundę później stracił przytomność i zapadł w śpiączkę, w której przebywał jeszcze przez miesiąc. Po dokładnej diagnostyce okazało się, że Vladimir przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Stwierdzono również ropień nad prawą półkulą mózgu, ostrą niewydolność oddechową i cukrzycę typu 2. 

Vladimir Giorkhelidze

Po opuszczeniu szpitala i przeniesieniu do kliniki rehabilitacyjnej Vladimir był w stanie poruszać prawą ręką, ale tylko w minimalnym zakresie, mógł mrugać oczami, ale nie nawiązywał żadnego kontaktu z bliskimi. Regularna praca pod okiem specjalistów przyniosła jednak postępy. Na dzień dzisiejszy Vladimir jest w stanie wykonać obroty w lewą i prawą stronę, siedzi samodzielnie w siadzie wysokim, jest w stanie utrzymać głowę w osi podłużnej przez dłuższy czas i może utrzymać się w pozycji stojącej przez około godzinę. 

Vladimir jest uśmiechniętym i pozytywnym człowiekiem, kochanym mężem oraz ojcem, który walczy o swoje zdrowie, sprawność i o to, by w przyszłości móc normalnie żyć. Rehabilitacja, w której uczestniczy, przynosi coraz lepsze rezultaty. Z każdym dniem Vladimir jest coraz bliżej sukcesu. Wszystko przez swoją determinację, by walczyć, bo ma dla kogo.

Bliscy bardzo się jednak boją, że gdy zabraknie pieniędzy, zabraknie też rehabilitacji, a wraz z nią szans na zdrowie. Pieniędzy już zaczyna brakować, dlatego Twoja pomoc to jedyna szansa, by Vladimir mógł wrócił do życia sprzed choroby.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0193573
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki