Niech ten koszmar się skończy! Kręgosłup Natusia czeka na ratunek!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 152 osoby
5 225 zł (0,67%)
Brakuje jeszcze 773 780 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Operacja kręgosłupa w Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie

Nataniel Goleniewski, 13 miesięcy

Toruń, kujawsko-pomorskie

Zaburzenia segmentacji kręgów z cechami zakotwiczenia rdzenia kręgowego, wrodzona wada serca pod postacią hipoplazji łuku aorty, zastawki dwudzielnej, lewej komory z ubytkiem przegrody komór,

Rozpoczęcie: 27 Kwietnia 2021
Zakończenie: 31 Lipca 2021

Ślub, wspólny dom i dziecko, jako dopełnienie tej miłości, to jedyny scenariusz na życie setek par. Nasz też taki był… Niestety, już w ciąży w czasie badań okazało się, że zdrowie i życie naszego synka jest poważnie zagrożone. Nic już nie było takie jak wcześniej, a w naszą codzienność wdarł się ogromny strach...

Nataniel Goleniewski
W czasie USG połówkowego okazało się, że jedna komora serca naszego upragnionego synka nie pracuje tak, jak powinna. Jakby tego było mało, lekarze dostrzegli torbiele na nerce i wadę kręgosłupa, której jeszcze wtedy nie byli w stanie poprawnie zdiagnozować. Żyliśmy w okropnym stresie, nie wiedzieliśmy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć, ale wiedzieliśmy, że bez walki się nie poddamy, znajdziemy sposób, by uratować naszego synka. 

Nataniel Goleniewski

Otrzymaliśmy skierowanie na poród poprzez cesarskie cięcie do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zaraz po narodzinach specjaliści mieli się zaopiekować chorym serduszkiem i kręgosłupem naszego dziecka. Dwa pierwsze miesiące spędził w szpitalu, były to najgorsze i najbardziej traumatyczne momenty naszego życia… Otrzymaliśmy wiele sprzecznych informacji, różnych diagnoz i prognoz, niepotrzebnych uwag i komentarzy, z których wyłaniał się przerażający obraz. Wierzyliśmy jednak w to, że nie może być aż tak źle. 

Nataniel Goleniewski


W czasie wielogodzinnej operacji na otwartym sercu kardiochirurdzy mieli tak przebudować serduszko Natusia, by pracowało tylko z jedną komorą. W jej trakcie podjęli jednak decyzję o pozostawieniu dwóch komór serca, wykonując tylko plastykę łuku aorty. To był bardzo dobry ruch, ponieważ z pracującymi dwiema komorami jego życie jest mniej zagrożone i ma większe szanse na normalne funkcjonowanie. W przyszłości czekają nas z pewnością dalsze zabiegi, ale w tej chwili musimy skupić się na bardzo chorym kręgosłupie.

Nataniel Goleniewski

Doktor Feldman z kliniki doktora Paley'a zaproponował, że może naprawić kręgosłup naszego synka w trakcie jednej, a nie tak jak w Polsce, trzech operacji. Musicie mi uwierzyć - każdy zabieg to dla dziecka traumatyczne przeżycie i ogromne obciążenie dla organizmu. Dlatego tak bardzo zależy nam, żeby zdrowie i przyszłość synka złożyć w ręce specjalisty najlepszego z najlepszych.

Niestety, wiąże się to z potężnym wydatkiem, gdyż koszt operacji to ponad 700 tysięcy złotych! Ta kwota jest dla nas nieosiągalna, dlatego prosimy o wsparcie. Tylko z Twoją pomocą damy radę pomóc naszemu dziecku! 

Rodzice Nataniela

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 152 osoby
5 225 zł (0,67%)
Brakuje jeszcze 773 780 zł
Wesprzyj Wesprzyj