Ma szansę wstać z wózka, nie może jej zmarnować. Pomóż!

Walery Kruszenicki
Zbiórka zakończona

Ma szansę wstać z wózka, nie może jej zmarnować. Pomóż!

Cel zbiórki:

Półroczna rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Walery Kruszenicki, 35 lat
Latyczów
Stan po wypadku
Rozpoczęcie: 1 Września 2021
Zakończenie: 28 Grudnia 2021

Opis zbiórki

Był czerwiec 2014 roku, gdy w jednej chwili życie wówczas młodego chłopaka omal się nie skończyło. Walery dopiero ukończył studia prawnicze w Kijowie i rozpoczął swoją karierę zawodową. Układał sobie życie pod dalsze plany. Jak każdy miał odłożone w czasie marzenia, które pragnął zrealizować. W tym samym momencie los napisał dla niego scenariusz, którego nikt się nie spodziewał…

Na balkonie wynajmowanego przez Walerego mieszkania załamała się przestarzała podłoga i mężczyzna spadł z pierwszego piętra na ziemię, uderzając kręgosłupem o metalowe ogrodzenie. To były dosłownie sekundy. Niestety te same sekundy zadecydowały o tym, że dzisiejsza codzienność Walerego skupia się na nieustannej walce. 

Wskutek wypadku u mężczyzny zdiagnozowano pęknięcie kręgu lędźwiowego i uraz rdzenia kręgowego. Walery został poddany skomplikowanym operacjom, które uratowały jego kręgosłup. Dzięki zabiegom, dalszym konsultacjom oraz rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach u Walerego udało się przywrócić sprawność wewnętrznych funkcji organizmu i władzę w rękach. Niestety, z powodu doznanego w wypadku uszkodzenia rdzenia kręgowego, prawa noga mężczyzny, od kolana do stopy, wciąż jest niesprawna, przez spory czas Walery porusza się na wózku, ale jest już w stanie samodzielnie stanąć na nogach. 

Pojawiła się dalsza nadzieja. W kwietniu tego roku Walery został poddany dokładnej diagnostyce, która wykazała, że zachowała się żywotność wszystkich nerwów, co umożliwia dalsze stymulowanie układu mięśniowego i daje szansę na powrót do pełnej sprawności. 

Koszt półrocznej rehabilitacji jest jednak na tyle duży, że dla Walerego i jego rodziny jest to suma nie do zdobycia. Wasza pomoc jest teraz tak ważna. To dzięki niej Walery będzie miał szansę, by wstać z wózka, zacząć żyć na nowo i pracować. To wszystko o czym marzy. Nie pozwólmy, aby bariera finansowa mu w tym przeszkodziła. Z całego serca prosimy o wsparcie!

Obserwuj ważne zbiórki