Wczoraj lekarka, dziś pacjentka... Pomóż Agacie walczyć o życie❗️

Agata Czarnywojtek
Pilne!

Wczoraj lekarka, dziś pacjentka... Pomóż Agacie walczyć o życie❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0144568
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczne leczenie onkologiczne w Kolonii

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Agata Czarnywojtek, 54 lata
Poznań, wielkopolskie
Nowotwór złośliwy lewej półkuli mózgu
Rozpoczęcie: 8 Czerwca 2022
Zakończenie: 14 Marca 2024

Opis zbiórki

Walka o życie Agaty trwa! Dzięki poprzedniej zbiórce mogło rozpocząć się leczenie ratujące życie. Niestety środki się kończą, a terapia musi trwać, by Agata mogła dalej walczyć! Ruszamy z kolejną zbiórką na dalsze, roczne leczenie w klinice w Kolonii! Pomóż lekarce, która nagle stała się pacjentką – kiedyś ona pomagała walczyć z rakiem, dziś sama jest na onkologicznym ringu! 

Agata jako lekarz od blisko 30 lat robiła wszystko, by ratować życie swoim pacjentom. Sądziła, że tak już będzie zawsze. Los jednak kolejny raz pokazał, jak bardzo jest przewrotny… Agata – nasza ukochana matka, żona, siostra, przyjaciółka i koleżanka, zachorowała na glejaka wielopostaciowego w IV stadium złośliwości! Jednego z najbardziej śmiercionośnych guzów mózgu…

Agata Czarnywojtek

Diagnoza była szokiem dla nas wszystkich. Agata dotychczas była niezwykle aktywną osobą: lekarką z trzema specjalizacjami, a także wykładowcą akademickim. Przez całe życie stara się łączyć swoje życie zawodowe z życiem rodzinnym i realizacją swoich pasji, głównie muzycznych. Bardzo ciężko pracowała na to, by życie jej i jej rodziny było jak najlepsze. A potem przyszła informacja o nowotworze, burząc lata starań w jednej sekundzie!

Agata pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu jako endokrynolog, jest także wykładowcą akademickim w Katedrze i Zakładzie Farmakologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Praktykę lekarską z sukcesem łączy z pracą badawczą i nauczaniem akademickim – jest docentem doktorem habilitowanym, autorką i współautorką wielu cenionych naukowych prac medycznych. Uczy farmakologii studentów różnych kierunków Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Agata Czarnywojtek

Zupełnie nieoczekiwanie jej życie zmieniło się nie do poznania… Pod koniec lipca 2021 r. Agata odczuła pierwsze symptomy swojej choroby – poważne bóle głowy, nadciśnienie, wymioty, zaczęła mieć problemy z mówieniem. Na początku sierpnia trafiła do Klinicznego Szpitala im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, gdzie sama pracowała. Tam zdiagnozowano u niej dużego guza mózgu (IV stopień glejaka wielopostaciowego).

W sierpniu 2021 roku w tym właśnie szpitalu odbyła się bardzo ryzykowna operacja usunięcia guza mózgu, potem przyszedł czas na radioterapię i chemioterapię. W końcu Agata, dzięki nieocenionej pomocy Darczyńców, którzy wsparli jej zbiórkę na Siepomaga.pl, mogła podjąć niezwykle kosztowną immunoterapię w Immun-Onkologisches Zentrum Köln (IOZK). 

Dotychczasowa terapia polegała na aktywacji komórek układu immunologicznego, w wyniku której dochodzi  do śmierci glejaka. Dodatkowo terapia ta była wzmacniana przez: podawanie wirusów, które niszczą komórki nowotworowe, wywołanie celowanej hipertermii, ozonoterapię oraz wziewne podawanie kurkuminy. Ta terapia jest prowadzona od listopada 2021, co pozwoliło na uzyskanie częściowej regresji nowotworu. To jednak nie koniec walki…

Agata Czarnywojtek

Leczenie nie została jeszcze doprowadzone do końca, dlatego wciąż jest duże zagrożenie wznowy nowotworu. Specjaliści z Kolonii zdecydowali o podaniu dodatkowej immunoterapii, stosowanej do tej pory w przypadku leczenia innych nowotworów. Wszyscy liczą na to, że jej układ immunologiczny pozytywnie zareaguje a nowy lek. Niestety, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, gdzie Agata jest leczona, ten bardzo drogi lek nie jest refundowany…

Dotychczasowe koszty terapii w IOZK praktycznie wykorzystały tak hojnie ofiarowaną przez Darczyńców sumę, a kwota potrzebna do kontynuacji leczenia na najbliższy rok to ponad 700 tysięcy złotych… Dlatego znów jesteśmy tu z i całej mocy prosimy o wsparcie. Wasza pomoc dała Agacie nadzieję. Nie możemy pozwolić, by ją straciła! Walka trwa, ale tylko Wasza pomoc pozwoli nam – mocno w to wierzymy – ją wygrać!

Rodzina i przyjaciele Agaty

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0144568
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki