❗️Życie Hani kruche jak zapałka! RATUJ nim stanie się najgorsze!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 107 877 osób
6 411 788,40 zł (124,33%)
Zbiórka na cel
Leczenie raka splotu naczyniowego w Nationwide Children's Hospital w Ohio

Hania Terlecka, 2 latka

Kielce, świętokrzyskie

Rak splotu naczyniowego prawej komory bocznej

Rozpoczęcie: 31 Grudnia 2019
Zakończenie: 1 Lutego 2020

25 Września 2020, 11:50
Hania wciąż walczy!

Informacja z fanpage'a Wielka walka małej Hani:

Kochani,

Pewnie ciekawi jesteście co u mnie i jak wygląda moja droga do zdrowia. Hmm nie mam niestety zbyt dobrych wieści, choć chciałabym, żeby los był dla mnie bardziej łaskawy. Niedawno zakończyłam swój ostatni cykl autoprzeszczepu i miałam zrobione badania, które miały pokazać czy leczenie się powiodło. O ile się ucieszyliśmy, bo rezonans wyszedł bez zmian tzn. nie pokazał żadnych nowych ognisk nowotworowych, żadnych nowych nacieków to niestety wynik badania płynu rdzeniowo mózgowego wskazał, że w moim organizmie wciąż krążą komórki rakowe, niestety raczej żywe. Kiedy rodzice to usłyszeli znowu popłynęły łzy i ten wielki ból, bo wiecie ja jestem i byłam taka dzielna, przeszłam cztery wysoko dawkowe cykle chemioterapii i kolejne trzy z autoprzeszczepami.

Hania Terlecka

Z jednej strony mogę powiedzieć, że jestem prawdziwą wojowniczką...ale tą bitwę chyba przegrałam.
Moja mama i tata mówią mi ciągle „Haniu nasza córeczko jesteś wyjątkowa” i że przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny, ale płaczą, kiedy to mówią... wiecie oni mnie kochają nad życie, mama ciągle mówi, że życie oddadzą za mnie a tata trzyma za rączkę, patrzy na mnie i mówi moja córeczko tak ciebie kocham... ich miłość ciągle daje mi siłę, bo ja chcę żyć, tylko to raczysko tak wkradło się we mnie, narobiło tyle szkód i nie chce odpuścić. Spytacie się pewnie co dalej? Cóż, muszę nadal walczyć. Moją ostatnią deską ratunku jest chemia molekularna. Do tej pory miała być tylko uzupełnieniem mojego leczenia a teraz staje się moją ostatnią nadzieją. Ale tyle dałam radę przejść wiec muszę spróbować. Długa ta droga do zdrowia, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Plan jest taki, że muszę mieć dobre wyniki badań i jak dobrze pójdzie to zaczynam przyjmować chemię molekularną w przyszłym tygodniu. Rozpocznę ją tutaj a potem wrócę do mojej siostry, bo wiecie, tak już tęsknie za nią, ja już potrzebuję swojego domku i w Polsce będę brać leki żeby zatrzymać nowotwór. Łatwo nie będzie i może być różnie, ale czy mam jakiś wybór?

Przyleciałam do stanów osiem miesięcy temu i wciąż żyje, bo jak mówią Hanki to twarde dziewczyny a imię zobowiązuje, dlatego bądźcie cały czas ze mną i trzymajcie za mnie nadal kciuki. Może w końcu ten nowotwór odpuści i da mi spokój. Dziękuje, że jesteście i pamiętajcie o mnie. Pamiętajcie dbajcie o zdrowie, spędzajcie cały wolny czas z rodziną, bo nie ma nic ważniejszego. Mam tylko 2 latka, ale wiem o tym więcej niż niejeden dorosły.

Wasza Hania

Pokaż wszystkie aktualizacje

13 Maja 2020, 14:04
Najnowsze wieści dotyczące zdrowia Hani!

Witajcie Kochani,

dawno się do Was nie odzywaliśmy i nie pisaliśmy co słychać u Hani, gdyż ostatnie tygodnie były na nas bardzo trudne. Po trzecim cyklu chemioterapii Hania miała bardzo duże problemy spowodowane efektami ubocznymi, jakie ta chemia wywołuje. Wiemy, że zapewne trudno Wam sobie to wyobrazić, co czuje matka w momencie kiedy patrzy na swoje dziecko, które leży z zamkniętymi i spuchniętymi oczami, a łzy, które lecą mają pomarańczowy kolor i zastygają niczym strupki, usta są we krwi, a wszystko to efekt ciężkiej chemii, która skumulowała się w jej organizmie w ciągu trzech cykli. Wtedy człowiekowi odechciewa się wszystkiego i zastanawiasz się, jaki to wszystko ma sens.

Hania Terlecka


W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem każdemu z Was było ciężko, bo musiał siedzieć w domu, często samotnie. My cały okres Świąt spędziliśmy na intensywnej terapii, oddzielnie, bo od jakiegoś czasu, ze względu na nową politykę szpitala związaną z koronawirusem, tylko jedno z nas może być z Hanią. Każdy dzień przynosił nowe komplikacje, z którymi musieli się zmierzyć lekarze, a przede wszystkim Hania. Ale dzięki Bogu, po kilku tygodniach, udało nam się wyjść na prostą, wyniki Hani zaczęły się poprawiać, przez co mogliśmy wrócić na ostatnie, 12. piętro oddziału onkologii. Jedyne co jest tu pięknego, wręcz magicznego dla małych pacjentów, to widok wschodzącego słońca widziany z okien w każdym pokoju. Ale niestety, po powrocie, niemal każdego dnia borykaliśmy się z innymi problemami, o których nie będziemy się specjalnie rozpisywać.

Hania Terlecka

Chcieliśmy do Was napisać w momencie, kiedy moglibyśmy się podzielić z Wami jakąś dobrą nowiną, więc nadszedł ten czas. Po raz pierwszy od listopada 2019 roku, kiedy to jeszcze w Polsce trafiliśmy do szpitala, udało nam się wyjść razem z Hanią do naszego pokoju w pensjonacie Ronald McDonald House. Od poniedziałku 4 maja jesteśmy w końcu razem poza szpitalem, we trójkę, pierwszy raz od ponad pół roku. Jest to tym bardziej wspaniałe, że wychodząc ze szpitala, przywitała nas piękna, wiosenna pogoda, która nareszcie odwiedziła Columbus i jak zwykle dla Hani znów zaświeciło słońce. Teraz Hania regeneruje swoje siły przed kolejnym etapem leczenia, którym będą trzy cykle autoprzeszczepu. Hania zacznie go już w czwartek 14 maja. Niestety, ale chemioterapia, przez którą tak bardzo cierpiała do tej pory, jest niczym wobec tego, co czeka ją podczas autoprzeszczepu na oddziale transplantologii. Gdy otrzymaliśmy do podpisania niezbędne dokumenty i lekarze wyjaśnili nam, na czym to wszystko dokładnie polega, uświadomiliśmy sobie, że teraz Hania wkracza w najważniejszy, ostatni fragment swojego leczenia, który niestety niesie ze sobą tyle samo szans, jak i zagrożeń. Ale wiemy, że to jej jedyna, ostatnia szansa, a Ona jest bardzo silna i ma za sobą ogromne wsparcie, jakim dla niej jesteście. Dlaczego też zrozumcie nas, że nie zdajemy relacji często, bo czas w szpitalu z chorym dzieckiem płynie inaczej, a dla nas rodziców to bardzo ciężki okres i każdego dnia walczymy ze sobą, by myśleć pozytywnie. Bo gdzieś za nami wciąż pojawia się to samo pytanie, dlaczego spotkało to Hanię?

Hania Terlecka

Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom, którzy z niesłychaną starannością i zaangażowaniem prowadzą stronę Hani. Dziękujemy Wam za poświęcenie, cierpliwość, oddanie i to, że odpisujecie w naszym imieniu na różne, często trudne pytania, rozumiejąc w jak trudnej sytuacji jesteśmy.

Ola i Bartek

18 Lutego 2020, 14:43
Najnowsze wieści od mamy Hani!

Kochani,

poniżej kilka słów od mamy Hani, nagranych 15 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Nowotworami Dziecięcymi:

Hania jest dzielna i nie poddaje się. Przesyłajcie swoje modlitwy i dobre myśli do szpitala w Ohio, gdzie trwa walka o życie dziewczynki!

04 Lutego 2020, 10:16
Hania dzielnie walczy!

Kochani,

oto najnowsze info od rodziców Hani:

Hania dostaje chemię, wczoraj był jej 4 dzień, w którym dostanie chemię. Będzie to pierwszy cykl, który trwać będzie w sumie 5 dni. Czy chemia zadziała na raka, będzie wiadomo po 3 cyklach. Szczerze  to tutaj jest inny świat, inny sposób leczenia Hania. Tutaj miała już tyle badań, których wcale nie robili w Polsce.

Hania Terlecka
Chemia jest bardzo ciężka. Hania wymiotuje, jest cała obolała, ale twarda z niej sztuka. Ciągle składa raczki do modlitwy i tutaj są nią zauroczeni, powtarzają, że Hania jest taka słodka. Walczymy, teraz mamy nadzieję i widząc jak tutaj działają i się opiekują Hanią, jesteśmy pozytywnie pod wrażeniem. 

Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i prosimy o dalszą modlitwę. 

Ola i Bartek - rodzice Hani

28 Stycznia 2020, 16:21
Hania leci na leczenie! Wszyscy czekaliśmy na ten moment!

Leci ✈ To się dzieje naprawdę!!! Bardzo wzruszający moment...
To jest chwila, o którą walczyła cała armia Hani!
Szansa. Bo każdy na nią zasługuje.

Dziękujemy! Bez Was to by się nie udało!

Trzymamy wszyscy kciuki!

Hania Terlecka

22 Stycznia 2020, 23:37
Dziękujemy za wsparcie! Zbiórka pozostaje jeszcze otwarta...

JEST! JEST! JEST! MAMY TO!

Podobno w Kielcach, skąd pochodzi Hania, nie ma nawet jednej osoby, która by nie słyszała o jej dramatycznej walce o życie. Ta historia poruszyła polski Internet! Ponad 5 milionów zł zebranych w 3 tygodnie, z czego 3 miliony w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin! Wsparcie dla dziewczynki popłynęło z całego świata... Oto kilka słów podziękowania od mamy Hani:

Dzięki wielu Pomagaczom udało się zebrać całą potrzebną kwotę na leczenie Hani, a jej rodzice mogą właśnie dopinać szczegóły wylotu do USA. To jej ostatnia nadzieja na ocalenie i pokonanie nowotworu! Dlatego pozwalamy sobie też prosić o modlitwę, bądź przesyłanie dobrych myśli, żeby dziewczynka dotrwała do wyjazdu...

Z uwagi na to, że wciąż trwają licytacje na facebooku i wiele imprez inicjatyw zaplanowano na najbliższy weekend, zbiórka zostanie wciąż otwarta po 100%, a zebrane dodatkowe środki będą służyły na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, które mogą się pojawić w związku z leczeniem i pobytem rodziny w USA.

Bieżące informacje o stanie zdrowia Hani można śledzić TUTAJ.

21 Stycznia 2020, 15:36
❗️PILNE ❗️Stan Hani się pogorszył! Nie ma już czasu!

Taką otrzymaliśmy właśnie informację od mamy Hani:

"Dziś mieliśmy rezonans. Niestety wyniki bardzo złe. Choroba galopuje jak szalona, tutaj nie mają dla nas ratunku, a przeciwnik podstępny nabrał nas, bo widać było poprawę... Puściła główka, nóżki zaczęły się ruszać, a tutaj wiadomość, że jest źle. Bardzo źle... Rak oporny na chemię, a moja Hania taka dzielna... Musimy jak najszybciej wylecieć do USA...".

Hania Terlecka

Życie Hani wisi na włosku, w Polsce nie ma już dla niej szans. Trudno się o tym pisze, a jeszcze trudniej się z tym pogodzić... Dramatyczna walka tej dziewczynki poruszyła serca tysięcy osób. Całe Kielce, skąd pochodzi Haneczka, mówią tylko o tej zbiórce. Musimy zdążyć! Ta historia musi mieć dobre zakończenie! Pomóż, ratuj!

Hania Terlecka

17 Stycznia 2020, 13:38
Mamy kosztorys! Ogromna kwota do uzbierania...

Kochani,

otrzymaliśmy właśnie kosztorys z Nationwide Children's Hospital w Ohio, gdzie dr Jonathan Finlay dał nam nadzieję na uratowanie Haneczki. Kwota za życie naszej córeczki jest... niewyobrażalna... Nie wiem, co powiedzieć. Błagam o dalszą pomoc! Potrzebujemy 4,1 mln zł "na start", żeby zarezerwować miejsce w szpitalu i rozpocząć leczenie! A to przecież nie wszystko...

Hania Terlecka
Do leczenia i samego pobytu w szpitalu musieliśmy doliczyć koszt międzynarodowego transportu lotniczego z asystą medyczną "od łóżka do łóżka" do USA, który w jedną stronę wynosi prawie pół miliona złotych. Nie mamy jednak innego wyjścia. Ekstremalnie ciężki stan Hani nie pozwala na kilkunastogodzinny przelot zwykłym samolotem rejsowym...

Córeczka wczoraj musiała przejść kolejną operację. Zastawka, którą Haneczka miała wstawioną, by odprowadzała płyn rdzeniowo-mózgowy, zatkała się i konieczna była jej częściowa wymiana. 

(Film nagrany w niedzielę 12.01 - jeszcze przed otrzymaniem kosztorysu)

Operacja trwała prawie 3 godziny. Dla nas - rodziców to był 3-godzinny koszmar. Potwornie baliśmy się o Hanię... Kiedy weszłam na blok pooperacyjny, Haneczka była już wybudzona, ale bardzo niespokojna. Bolało ją. Cierpiała. Lekarze podali morfinę. Więc spała... dużo spała.

Dziękujemy, że jesteście z nami i pomagacie nam przetrwać ten koszmar. Toczymy właśnie bitwę o życie córeczki na dwóch różnych frontach. Jeden to ten w szpitalu, gdzie jesteśmy przy Hani, a drugi na zbiórce, która tak naprawdę toczy się dzięki dziesiątkom cudownych ludzi... Tak wielu osobom leży na sercu życie mojej córeczki. Mnóstwo inicjatyw, licytacji, pomysłów, żeby jak najszybciej zebrać potrzebne środki. Prosimy, błagamy... Nie przestawajcie. Pomóżcie nam ocalić Haneczkę...

Ola i Bartek - wdzięczni rodzice 

13 Stycznia 2020, 15:42
Dramatyczna prośba rodziców Hani!

Kochani,

odwiedziliśmy wczoraj na oddziale warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka Hanię i jej rodziców. Widok maluszków, które walczą tam o życie, poruszyłby nawet najtwardsze serca...

Nagraliśmy ten krótki filmik, żeby rozesłać go po świecie i dotrzeć z apelem o pomoc w ratowaniu życia Hani do jak największej ilości osób. Bądź z nami! Udostępnij go!

Każdy dzień jest wielką niewiadomą i małym cudem jednocześnie. Wciąż czekamy na kosztorys, ale nie mamy czasu do stracenia! Hania się nie poddaje, ale jej silna wola nie wystarczy. Potrzebne są ogromne pieniądze i tysiące dobrych serc, które pomogą spełnić prośbę rodziców i wyjechać po ocalenie do USA...

Ta zbiórka to krzyk rozpaczy. Wołanie o pomoc, ratunek i ocalenie...

Właściwie nie wiem, od czego zacząć. Stoimy na krawędzi. Od kilku dni wydzieramy każdą godzinę życia córeczki z bezlitosnych szponów choroby. Hania ma dopiero 18 miesięcy, a w ciągu ostatnich tygodni musieliśmy żegnać się z nią już tak wiele razy. Piszemy te słowa z oddziału dziecięcej onkologii. Z miejsca, o którym mówi się, że nie powinno istnieć. Pokazujemy Wam zdjęcia naszej kruszynki, choć serce staje w gardle, na samą myśl, jak bardzo są przejmujące. Robimy to, bo zebranie ogromnych pieniędzy i zagraniczne leczenie może okazać się jedynym sposobem, żeby ocalić jej życie…


Rozpoczęło się niewinnie, zresztą jak u większości szkrabów, które na tym oddziale ramię w ramię walczą o przetrwanie… Hania, która zawsze była żywym dzieckiem, z dnia na dzień “ginęła” w oczach. Najpierw zwykła infekcja (standard u maluchów, które poszły do żłobka), później wymioty. Kolejni lekarze, szpitale, badania, bagatelizowanie objawów i zrzucanie winy na ząbkowanie. Uciekający przez palce czas, w trakcie którego w główce Hani rozwijało się śmiertelne niebezpieczeństwo…

Instynktu rodziców nie da się oszukać. Po kolejnej nieprzespanej nocy stwierdziliśmy, że jedziemy do szpitala, tym razem na neurologię. Tutaj nareszcie zajęli się Hanią należycie. Mierzenie główki, badania i tomografia głowy. Widziałam w oczach lekarki, że coś jest nie tak. Mówiła, że musimy poczekać, radiolog opisze obraz i zaraz do państwa wrócę. Ten czas to była wieczność, ale w końcu pani przyszła, i oznajmiła – proszę państwa, to niestety jest nowotwór, brodawczak, i trzeba go szybko operować, już zamówiłam dla państwa karetkę, która zawiezie was do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka…

Hania Terlecka


26 listopada nasz świat rozpadł się na milion kawałków. Ciężko opisać słowami to, co się w takim momencie czuje. Przez głowę przetacza się huragan myśli. Serce chce wyskoczyć z żalu, łzy lecą strumieniami i nie ma sposobu, żeby je powstrzymać. Nasza córeczka w ciągu kilkunastu dni ze zwyczajnego bobasa stała się śmiertelnie chorą pacjentką szpitala. 

Hania na oddziale dostała ataku. Płyny, które się zbierały w głowie, nie miały już miejsca na ujście i doszło do ataku. Hanię wykręcało w różne strony, główkę mocno odchylała do tyłu, oczy odwracały się do góry. Widok był koszmarny, nie wiedziałam, co się dzieje, i jak jej pomóc. Lekarze zabrali ją na stół operacyjny, gdzie założono jej dren. Wkrótce usunięto też guza, a ja żegnając się z odjeżdżającą na blok córeczką, nie wiedzieliśmy, czy jeszcze zobaczymy ją żywą...

Hania Terlecka


Po operacji kolejny cios. Wynik badania histopatologicznego brzmi jak wyrok - nowotwór splotu naczyniowego, złośliwy, w najgorszej postaci. Fatalne rokowania, lekarze nie dają nadziei. Poczuliśmy niemoc i brak chęci na życie. Nawet leki przeciwbólowe nie pomagały, Hania tak cierpiała, a my mieliśmy założone ręce. Otrzymała pierwszą chemię, konieczna była też morfina…

14 grudnia Hania miała zrobiony drugi rezonans i wyszły ogromne zmiany. Choroba pędzi jak szalona, a od poprzedniego badania minęły tylko 2 tygodnie. Lekarze nie dawali córeczce szans na przeżycie. Mieliśmy przygotować się na najgorsze… Przecież na coś takiego nie da się przygotować. Ona ma dopiero 18 miesięcy… Pytając lekarzy, czy Hania ma szansę gdzieś za granicą, powiedzieli, że przy takiej rozległej chorobie nie ma leku. Chyba że druga chemia dokona cudu. Musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję w naszym życiu. Chemia mogła zabić Hanię, albo “kupić” nam trochę czasu… Wczoraj (7 stycznia) się skończyła i córeczka wciąż jest z nami. Nastąpiła delikatna poprawa. Doświadczyliśmy małego cudu, ale nie wiemy, co będzie dalej. 

Hania Terlecka

W międzyczasie wraz ze znajomymi rozpoczęliśmy poszukiwania ratunku za granicą w najlepszych klinikach na świecie. Jesteśmy w kontakcie ze szpitalem w USA, gdzie walczy się z tak trudnymi przypadkami u dzieci. Niestety, co widać dobrze na przykładzie zbiórki dla Marcela, wiąże się to z ogromnymi kosztami, rzędu nawet miliona dolarów. Nie mamy na razie kosztorysu, dlatego na zbiórce nie ma podanej konkretnej kwoty. Nie wolno nam jednak czekać, musimy jak najszybciej zacząć zbierać środki… Dlatego prosimy Was o pomoc i ratunek!

Od półtora miesiąca mieszkam z córeczką na oddziale, 150 km od domu, w którym czeka starsza siostrzyczka. Nieduży pokoik, za ścianą inne maluszki walczące rozpaczliwie o życie. Czas płynie tu zupełnie inaczej, człowiek często nawet nie wie, jaki jest dzień tygodnia. Przygnębiające miejsce, z którego często po prostu się nie wraca... Nie wiemy, ile tu jeszcze spędzimy. Codziennie spoglądamy z walącym sercem na łóżeczko córeczki, sprawdzając, czy wciąż oddycha… Modlimy się o cud i o dobrych ludzi, którzy pomogą nam ratować Hanię.

Ola - mama, Bartek - tata

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 107 877 osób
6 411 788,40 zł (124,33%)