Ostatnia szansa na życie! Pomóż mi wygrać z białaczką!

Julia Radzio
Zbiórka zakończona

Ostatnia szansa na życie! Pomóż mi wygrać z białaczką!

Cel zbiórki:

Leczenie białaczki metodą CAR T-cell

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Julia Radzio, 21 lat
Buczkowice, śląskie
Ostra białaczka limfoblastyczna
Rozpoczęcie: 28 Czerwca 2021
Zakończenie: 10 Sierpnia 2021

Opis zbiórki

Mam 19 lat, stoję oko w oko ze śmiercią i bardzo się boję. Leczenie, na które zbieram, często nazywane jest ostatnią walką o życie. Kiedy białaczka powraca, Car-T daje nadzieję, na całkowite wyleczenie. Wierzę, że mi się uda, że na zawsze zapomnę o tej strasznej chorobie, która od 3 lat próbuje mnie zabić...

Moje życie dopiero się zaczyna, a ja już zastanawiam się, co będzie ze mną dalej. Jestem studentką Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.  Na ostrą białaczkę limfoblatyczną zachorowałam trzy lata temu. Po przejściu kuracji chemioterapią nastąpiła całkowita remisja choroby i mogłam wrócić do domu. W zeszłym roku ukończyłam I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej, zdałam maturę i rozpoczęłam studia. Zaczęłam się przyzwyczajać do tego, że moje życie może być zupełnie normalne… Niestety cieszyłam się zbyt wcześnie.

Julia Radzio

Po zaliczonym pierwszym semestrze przyjechałam na ferie do domu. Zmęczenie, siniaki – i straszna diagnoza – wznowa! W jednej chwili przed oczami stanęły mi te wszystkie miesiące walki. Teraz musiałam zacząć wszystko od nowa. Szpital onkologiczny to miejsce, w którym toczą się najstraszliwsze walki. Marzyłam o tym, by nigdy tam nie wracać – los zdecydował inaczej!

Podjęłam leczenie w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach u profesora Sebastiana Giebela. Po uzyskaniu drugiej remisji zostałam poddana zabiegowi przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Nie znam tej osoby, ale do końca życia będę jej bardzo wdzięczna! W tamtym czasie ocaliła mi życie...

Julia Radzio

Pomimo zastosowanego leczenia, w moim organizmie wciąż są aktywne komórki rakowe. Jest to główne wskazanie do przeprowadzenia terapii CAR T-cells. Jest to najnowocześniejsza immunoterapia polegająca na modyfikacji pobranych od pacjenta limfocytów T. Przy pomocy nieaktywnego wirusa limfocyty T zostają genetycznie zaprogramowane, aby rozpoznawały komórki nowotworowe, a następnie niszczyły je. Modyfikacji dokonują laboratoria w USA i Szwajcarii. Nie jest to terapia eksperymentalna. Od ponad dwóch lat jest dopuszczona do stosowania przez Europejską Agencję Leków. 

Metoda ta jest refundowana w ponad 20 krajach Europy. Polska jednak nie należy do tego grona. W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o pomoc finansową w zebraniu niezbędnych funduszy, gdyż kwota przekracza możliwości finansowe mojej rodziny. Będę ogromnie wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą, wpłatę.

––––––––––––––––

Licytacje dla Julii –> KLIK!

Obserwuj ważne zbiórki