Guz mózgu niesie śmierć❗️Proszę, pomóż mi pozostać tatą i mężem!

PILNE!
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 223 osoby
85 446 zł (12,59%)
Brakuje jeszcze 592 857 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0064543 Piotr
Zbiórka na cel
Terapia immunologiczna w Niemczech i roczna rehabilitacja

Piotr Pantoł, 45 lat

Kraków, małopolskie

Glejak wielopostaciowy IV stopnia

Rozpoczęcie: 13 Marca 2020
Zakończenie: 5 Września 2020

30 Czerwca 2020, 09:15
❗️Leczenie trwa – potrzebujemy pomocy!

Mamy dla Was kilka nowych informacji od żony Pana Piotra:

Nasza pierwsza wizyta w klinice w Niemczech odbyła się 18 maja. Zrobiono wszystkie badania potrzebne do dalszego leczenia oraz przedstawiono jak będzie ono wyglądało. Terapia polega na pobraniu dużej ilości krwi i stworzeniu szczepionek dendrytycznych, przeciwciał, inhibitorów,  które uaktywnią system immunologiczny, oraz kroplówek i wirusów.

Piotr Pantoł

26 maja Piotr przyjął pierwsze komórki. Rokowania są bardzo dobre, ale niestety leczenie trzeba kontynuować, a to kosztuje olbrzymie pieniądze.

By móc dokończyć, to, co rozpoczęliśmy, potrzebujemy Twojej pomocy! 

Nigdy nie pomyślałbym, że tak szybko znajdę się na onkologii; na ringu walki z nowotworem. Jestem tatą i mężem – moja młodsza córeczka ma dopiero 9 lat. Tymczasem choroba rozdziela mnie z rodziną. Szpitale, operacje i kolejne chemie to brutalna codzienność życia z diagnozą, jaką jest guz mózgu… Moją szansą na życie jest terapia immunologiczna w klinice w Niemczech. Niestety to bardzo drogie leczenie i, choćbym dwoił się i troił, nie zapłacę za nie sam, dlatego zdecydowałem się poprosić o pomoc. 

Zaczęło się całkiem niewinnie. To była końcówka listopada ubiegłego roku. Coraz częściej miałem mroczki przed oczami i problemy ze wzrokiem. Przychodziło to nagle, zupełnie bez powodu. Prowadziłem wtedy dwie firmy, dlatego pierwszą myślą, jaka pojawiła się i u mnie i mojej żony, było przemęczenie. Pewnie większość pomyślałaby tak samo. Niestety – objawy coraz bardziej się nasilały. Do tego stopnia, że nie byłem już w stanie normalnie funkcjonować. 

Piotr Pantoł

Poszedłem do lekarza i tak zaczęła się cała seria badań – zupełnie różnych. Zrobiono morfologię, przeprowadzono badania serca i płuc, sprawdzono drożność żył. Żadne wyniki nie wskazywały na nic złego, a ja czułem się tak samo źle. W końcu otrzymałem skierowanie na rezonans, po którym wyszła na jaw prawda – bardzo brutalna prawda. Po dwóch godzinach od badania otrzymałem telefon. Kazano mi jak najszybciej przyjechać. Rezonans wykrył złośliwego guza mózgu! Szok, załamanie? To chyba zbyt małe słowa, by opisać to, co faktycznie czułem, wychodząc z gabinetu lekarza. Jak powiedzieć o czymś takim rodzinie? Jak mierzyć się z informacją, że jest się śmiertelnie chorym?

Lekarze mówili wprost – trzeba było operować. Po trzech tygodniach od usłyszenia diagnozy przeszedłem operację usunięcia guza. Jakby nieszczęść było mało, po operacji doszło u mnie do niedowładu lewej strony ciała. Obudziłem się niepełnosprawny… Niedługo później  przyszedł wynik badania histopatologicznego, który dla całej naszej rodziny był ostatecznym ciosem. Guz jest bardzo złośliwy – to glejak IV stopnia. W każdej chwili może odrosnąć…

Na początku lutego trafiłem na onkologię do szpitala w Gliwicach. Tam rozpoczęły się radioterapia i chemioterapia, które trwają do dziś. W całym nieszczęściu jest małe światełko w tunelu – dobrze znoszę dotychczasowe leczenie, co oznacza, że immunoterapia w niemieckiej klinice ma szansę przynieść bardzo dobre rezultaty! By jednak się odbyła, potrzebne są ogromne pieniądze, a do tego dochodzą koszty rehabilitacji...

Świat jest pełen nieszczęść, dlatego zawsze, kiedy tylko mogłem, pomagałem innym. Nie sądziłem, że tak wielkie nieszczęście zupełnie niespodziewanie dotknie także mnie. Chyba nikt nigdy się tego nie spodziewa. Jeśli już jednak tak się stało, nie mam innego wyjścia, niż podjąć walkę. Czeka na mnie rodzina, czekają na mnie dzieci – Wiktoria i Patryk. Nie mogę ich zawieść, dlatego nie mogę się poddać. Proszę Cię, pomóż mi zapłacić kolosalną cenę za moje życie. Z całego serca wierzę, że kiedyś, kiedy już będę mógł, sam odwdzięczę się za tę pomoc. Dziękuję…

Piotrek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 223 osoby
85 446 zł (12,59%)
Brakuje jeszcze 592 857 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0064543 Piotr