Zrobię wszystko, by mama do nas wróciła! Pomożesz mi?

Wanda Szymanowska

Zrobię wszystko, by mama do nas wróciła! Pomożesz mi?

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0159285
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Wanda Szymanowska, 66 lat
Bojanowo, wielkopolskie
Stan po nagłym zatrzymaniu krążenia
Rozpoczęcie: 15 Listopada 2021
Zakończenie: 7 Stycznia 2024

Opis zbiórki

20 października 2021 r. życie naszej rodziny uległo diametralnej zmianie. Nasza Mama uległa wypadkowi – została ugryziona przez pszczołę, co wywołało wstrząs anafilaktyczny, w następstwie którego doszło do zatrzymania krążenia. Akcja reanimacyjno-resuscytacyjna trwała 30 minut, najdłuższe 30 minut w życiu jej dzieci i wnuków. Krążenie wróciło, Mama jest z nami, zmaga się ze skutkami niedotlenienia, a my z całych sił ją w tej walce wspieramy.

Ze stanu, określanego przez lekarzy jako stan nierokujący nadziei – w zasadzie przygotowywano nas na najgorsze, przeszliśmy przez stan śpiączki mózgowej, stan wegetatywny, aktualnie znajdujemy się w stanie tzw. minimalnej świadomości połączonej z syndromem zamknięcia. Mama przebywa większość czasu w domu, gdzie codziennie staramy się dawać jej wszystko, czego potrzebuje, aby wróciła do pełni sił, miała wolę i chęć do walki o siebie i o to, aby była z nami, w świecie, który stworzyła, wśród kochającej rodziny. 

Codzienna mozolna rehabilitacja rodzinna, konsultacje ze specjalistami, środki higieny, sprzęt do rehabilitacji, sprzęt ułatwiający Mamie życie – aktualnie myślimy o schodołazie, aby mogła korzystać z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu, to ogromne obciążenie finansowe dla naszej rodziny. Nie wspominając o tak ważnych wyjazdach do specjalistycznych ośrodków neurorehabilitacji, których koszty są kosmiczne – dwutygodniowy turnus to wydatek rzędu około 10 tysięcy złotych.

Z pomocą wielu ludzi, z determinacją walczymy o lepsze jutro Mamy i z radością przyjmujemy każdy krok ku większej sprawności. Mama to bardzo silny człowiek, z ust którego żadne z jej dzieci czy wnuków nigdy nie usłyszało złego słowa, a o tym, jak wspaniałym jest człowiekiem, świadczą kartony pocztówek, listów, serdecznych wiadomości, jakie  napływają do Mamy cały czas. 

Nasza walka trwa i nie przestanie, bo zdrowie Mamy to dla nas największy priorytet, dlatego zwracamy się do Was po raz kolejny z prośbą o wsparcie, abyśmy mogli zapewnić Mamie wszystko, czego potrzebuje, aby cieszyć się życiem razem z nami.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0159285
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki