Bo wcześniaki potrzebują mamy...

Fundacja Laboratorium Marzeń
organizator skarbonki

Fundacja Laboratorium Marzeń wspiera i firmuje swoimi działaniami inicjatywę wspaniałej Mamy Wcześniaka, Pani Zuzanny. W miesiącu w którym obchodzimy  Międzynarodowy Dzień  Wcześniaka,  chcemy przekazać Wam jej apel:

"Ostatnie kilka tygodni byłam stałym rezydentem oddziału neonatologicznego.  Trafiłam do miejsca, które znałam i kojarzyłam jedynie z działań Jurka Owsiaka, Wielkiej Orkiestry czy zajęć z czasów studenckich. Mój syn Jasiu, postanowił na przekór wszystkim przyjść na świat nieco za wcześnie.

Jolanta Uchman

Dzięki ogromnej wiedzy medyków, szybkim działaniom lekarzy i wspaniałym położnym wychodzimy na prostą. U nas nie ma tragedii i już widzimy światło w tunelu, ale spotykam rodziców, dzielne mamy, które licząc na szczęśliwe porodowe zakończenie, trafiają z dzidziusiem nie do domu, a do respiratora, na wiele, wiele tygodni. Często prosto po cesarskim cięciu w ogromnych bólach mobilizują wszystkie siły i towarzyszą swoim wyczekanym maleństwom spędzając dnie, noce, długie godziny...na plastikowych krzesłach.

Jolanta Uchman

Kangurują, karmią, tulą i czuwają. Nikt nie narzeka, bo najważniejszą rzeczą i marzeniem jest, żeby ten mały człowiek miał się co raz lepiej. Kochani, nikt nie wie jaki to strach, ból, smutek i przerażenie do momentu kiedy tu nie trafi. Mój los ale i innych dzielnych mam, stał się siłą napędową do zmiany. Postanowiłam na własną rękę zorganizować zbiórkę na zakup nowych foteli i krzeseł do Kliniki Zakażeń Noworodka na Polnej.

Jolanta Uchman

Jolanta Uchman

Odbiór i zasięg mojego apelu przeszedł najśmielsze oczekiwania. W całym stresie, który ostatnio stał się nieodłącznym elementem mojego życia, dostałam dużą dawkę pozytywnej energii, motywacji do działania i mocy do zrobienia czegoś ‚ważnego’. Rozmowy zaczęły się od foteli, ale podjęłam dialog z mamami, położnymi, lekarzami. Potrzeb jest znacznie więcej, a wszystkie są niezbędne w codziennej pracy- i mam i całego zespołu medycznego. Dlatego wierząc w siłę grupy i chęć niesienia pomocy postanowiłam zbiórkę powiększyć. Fotele i nowe krzesła to oczywiście priorytet. Okazuje się jednak, że jest ogromne zapotrzebowanie na laktatory  - mamy wcześniaków zanim będą miały jakąkolwiek szansę na karmienie swoich maleństw, miesiącami zmuszone są do odciągania mleka dla swoich dzieci.

Jolanta Uchman

Często jest to jedyny pokarm tolerowany przez ich pociechy, dlatego to niezwykle ważne aby wspierać je w tej przeprawie nieraz przez mękę. Dodatkowo brakuje lodówki do przechowywania mleka, mikrofali do sterylizacji butelek, przewijaka...sprzętu ekg dla maleństw.

Jolanta Uchman

To podobno dopiero początek góry lodowej, ale podjęłam się tego wyzwania i zrobię co w mojej mocy żeby pomóc!! Dzięki  Fundacji Laboratorium Marzeń, wspierającej wcześniaki oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, postanowiłam stworzyć profesjonalną zbiórkę i mam nadzieję, że to dopiero początek długoterminowej współpracy. Dzięki kochani! "

Kwota zbiórki obejmuje zakup:

1. jezdnego aparatu ekg, którym bedzie można podjechać i wykonać badanie ekg nawet u najmniejszych dzieci bez konieczności przewożenia ich na badanie

2. foteli i krzeseł dla mam (20 szt), które każdego dnia, przez wiele godzin, wiele dni i tygodni siedzą i tulą swoich maleńkich Wielkich Bohaterów

3. laktatorów elektrycznych (5 szt.) aby każde z dzieci mogło dostawać pokarm mamy tak szybko jak tylko będzie to możliwe, czesto jeszcze przez sondę, 

4. przewijaka ściennego dla noworodków

5. zasilaczy do pomp infuzyjnych (5 szt), wózka jezdnego do aparatury medycznej - wszystko po to by zwiększyć komfort tych najmniejszych z najmniejszych 

Bo wcześniaki potrzebują mamy... bardziej niż czegokolwiek innego. Pomóżmy zebrać niezbędne środki na to aby mamy mogły spędzać ze swoimi dziećmi,  często walczącymi o życie,  jak najwięcej czasu. Dziękujemy za każde wsparcie i udostępnienie.

Wsparli

50 zł

Alicja

Wspaniała inicjatywa!
40 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Magda

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
17%
3 553 zł Wsparły 84 osoby CEL: 20 239 ZŁ