PILNE!: Pozwól mi oddychać...

MOC ludzkich serc jest w nas!
organizator skarbonki

MOC ludzkich serc jest w nas!

Dawid przestaje oddychać we śnie. Jego mama każdego dnia, każdej nocy czuwa przy nim pilnując jednocześnie respiratora, by nic nie zakłóciło jego pracy. Aby chłopczyk mógł oddychać, niezbędne jest wszczepienie stymulatora oddechu. Dawid Napierała ma 14 miesięcy, pochodzi z Dolska w woj. wielkopolskim.

Mama: Przy porodzie wystąpiły komplikacje. Musiał odbyć się za pomocą próżnociągu, bo nie miałam siły przeć, Dawid nie mógł przyjść na świat… Gdy tylko odcięto mu pępowinę, przestał oddychać. Błagam, pomóż mi, tylko z Twoją pomocą uda się uwolnić moje dziecko od klątwy!

"Ondyna To imię nordyckiej bogini. Zakochała się w śmiertelniku, który nie odwzajemnił jej uczuć. Rzuciła więc na niego klątwę – mógł oddychać tylko wtedy, kiedy o niej myślał. Gdy zasnął, myśli ustały, więc zmarł. Klątwa zabiła go… "

MOC ludzkich serc jest w nas!

Klątwa Ondyny – tak nazywa się choroba, która powoduje, że zapadnięcie w sen może zabić. 

Mama: Jestem przy Dawidku 24 godziny na dobę. Muszę czuwać, nadsłuchiwać oddechu synka.Pilnować rurki tracheotomijnej, odłączać pulsoksymetr, respirator. On oddycha za Dawidka. W nocy i w ciągu dnia… Najgorzej jest, gdy synek zaśnie… A Dawid, jak wszystkie małe dzieci, śpi po kilkanaście godzin na dobę. Jego życie cały czas jest w niebezpieczeństwie! Jeśli się pomylę, jeśli nie zdążę – to będzie koniec...

Dawidek za każdym razem, kiedy zasypia przestaje oddychać i musi być podłączony do specjalistycznego sprzętu. Chłopczyk wymaga nieustannej opieki, 24h/dobę. Aby mógł oddychać, niezbędne jest wszczepienie stymulatora oddechu. Cała procedura kosztuje ponad 300 tysięcy złotych. SZOK. Trudno sobie wyobrazić nawet taką sumę… Trzeba działać, walczyć i pomóc Dawidkowi i jego rodzinie! Możesz w tym uczestniczyć - POMÓŻ > WESPRZYJ > UDOSTĘPNIJ !

MOC ludzkich serc jest w nas!

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Ania C

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Wsparło 14 osób
275 zł (0,55%)