Kręgosłup krzywi się coraz mocniej, zagraża życiu... Pomóżmy Weronice!

Weronika Rolniczak
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja kręgosłupa w Niemczech

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Weronika Rolniczak, 16 lat
Trzcianka, wielkopolskie
Skolioza idiopatyczna
Rozpoczęcie: 30 Października 2019
Zakończenie: 30 Stycznia 2020

Opis zbiórki

Kręgosłup Weroniki coraz mocniej się wykrzywia. Już teraz ma kształt litery “S”, a będzie tylko coraz gorzej. W ciągu zaledwie kilku miesięcy wykrzywił się o 50 stopni. Niedługo zacznie naciskać na organy, zagrażać życiu. By do tego nie dopuścić, konieczna jest jak najszybsza operacja kręgosłupa! 

Od kilku miesięcy, 24 godziny na dobę, Weronika nosi gorset – bardzo ciężki, niewygodny. Takie życie to dla nastolatki katorga. Niestety miesiące męki nic nie pomogły – kręgosłup krzywi się dalej, a gorset nie pomaga...

Weronika Rolniczak

Skolioza idiopatyczna w niektórych przypadkach ujawnia się dopiero w wieku kilkunastu lat. Tak też było w przypadku Weroniki. Pierwsze niepokojące zmiany zauważyła pielęgniarka szkolna. Od lekarza dostaliśmy skierowanie na specjalistyczne zdjęcia RTG. Wystarczyło jedno spojrzenie lekarza, by postawić diagnozę. Przez to, że Weronika zaczęła szybko rosnąć, kręgosłup zaczął się tak krzywić i deformować ciało naszej córki w zatrważającym tempie. W momencie diagnozy skrzywienie miało 48 stopni. Po miesiącu już 50… To oznacza, że nie ma wyjścia i Weronika musi być operowana. 

Wyjściem jest operacja nowatorską metodą VBT, którą wykonuje się do 16 roku życia. Jest to mało inwazyjna metoda, która polega na nacięciu bocznych części tułowia i wprowadzeniu elastycznych implantów rosnących wraz z kręgosłupem, podtrzymujących go i sprawiających, że nie będzie się krzywił. Niestety w Polsce nie jest refundowana, dlatego wysłaliśmy całą dokumentację Weroniki do kliniki w Simmerath w Niemczech. Otrzymaliśmy kwalifikacją, a wraz z nią kosztorys – na niemal 50 tys. euro… To ponad 200 tys. złotych!

Klinika w Niemczech ma na swoim koncie ponad 100 tego rodzaju operacji. Dzieci, które jechały tam z bardzo mocno skrzywionym kręgosłupem, wracały sprawne. Z całego serca wierzymy, że tak samo będzie w przypadku naszej córki. Będzie, o ile zapłacimy za operację. Jej termin wyznaczono już na styczeń...

Weronika Rolniczak

Weronika ma dopiero 12 lat, przed sobą całe życie, mnóstwo planów i marzeń. Jeśli nie dojdzie do operacji, większość z nich nie będzie nawet możliwa. Dalej krzywiący się kręgosłup będzie uszkadzał układ oddechowy, naciskał na narządy wewnętrzne i zagrażał życiu Weroniki. 

Jako rodzice prosimy Cię o pomoc. Prosimy o najważniejszą dla nas rzecz – zdrowie naszej córki. 

Rodzice Weroniki

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki