Wylew zniszczył jej życie. Ty możesz pomóc!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
11 dni do końca
Wsparło 438 osób
22 655,50 zł (23,92%)
Brakuje jeszcze 72 025,50 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Terapia komórkami macierzystymi – 5 podań

Weronika Sadowska, 14 lat

Białystok, podlaskie

Stan po wylewie

Rozpoczęcie: 2 Maja 2019
Zakończenie: 2 Sierpnia 2019

Dzieci nie powinny tak ciężko chorować. Ta historia nie miała prawa się wydarzyć. Jeden dzień, kilka godzin, pech i życie zniszczone niemal zupełnie. Weronika zapłaciła bardzo wysoką cenę. Dzisiaj mogła być zdrową uśmiechniętą dziewczynką. Los zdecydował inaczej...

Kiedy Weronika miała 9 lat, bawiła się z siostrą i kuzynką na sześćdziesiątych urodzinach babci. Nagle rozbolała ją głowa. Dziewczynka w wyniku wylewu śródczaszkowego straciła przytomność. Doznała bardzo rozległego wylewu, który mógł ją zabić. W szpitalu została zoperowana, a następnie przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ponieważ istniało ryzyko kolejnego wylewu. Życie Weroniki udało się uratować, jednak dziewczynka nie odzyskała świadomości, zapadła w śpiączkę, z której przez długi czas nikt nie potrafił jej wydostać.

Po 8 miesiącach, w klinice Budzik, udało się ją wybudzić. Niestety, stan okazał się tragiczny – porażenie czterokończynowe, upośledzenie funkcji mózgu, zanik mowy, dokarmianie poprzez rurkę.

Weronika Sadowska

Dzięki bardzo długotrwałej i systematycznej rehabilitacji, Weronika zaczyna chodzić, mówić, posiłki je już normalnie. Olbrzymie szczęście w chwili, kiedy nikt już nie dawał Weronice szansy na powrót do zdrowia. 

Życie zatoczyło tragiczne koło – świat rozpoczął się dla Weroniki od nowa. Dziewczyna nadal jest "gdzieś zamknięta” i ciężko do niej dotrzeć. Wykorzystaliśmy wszelkie dostępne formy terapii w celu poprawienia jej stanu zdrowia. Została jeszcze jedna, w wypadku ludzi po śpiączkach – bardzo skuteczna – przeszczep komórek macierzystych, które pozwolą odbudować uszkodzenia w centralnym układzie nerwowym Weroniki. 

Pierwsze podanie komórek ma nastąpić na przełomie maja i czerwca, kolejne zaś co dwa miesiące. Boimy się, że nie zdążymy, że stracimy być moze jedyną szansę na powrót do normalnego życia.

Terapia komórkami macierzystymi to dla niej ogromna szansa – tylko w taki sposób można pobudzić jej mózg do regeneracji i przywrócić pamięć. Wszczepienie komórek ma nastąpić w pięciu fazach, w dwumiesięcznych odstępach między podaniami. Po każdym podaniu Weronika powinna pojechać na turnus rehabilitacyjny, żeby pobudzać komórki do regeneracji. Prosimy Cię o coś wyjątkowego, o powrót Weroniki do normalnego życia!

Ładuję...

50 zł

EURO TRAST

10 zł

Multikino

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
3,33 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
11 dni do końca
Wsparło 438 osób
22 655,50 zł (23,92%)
Brakuje jeszcze 72 025,50 zł
Wesprzyj Wesprzyj