PILNE!: Krytyczna wada serca - POMÓŻ małej Weronice

Restitue Przemm Mikolaj
organizator skarbonki

SKARBONKA: powstała by zebrać część sumy - 50.000PLN, z potrzebnych 170.000PLN, prosimy o pomoc dla Weroniki.

Pomóż nagłośnić - PODAJ DALEJ - UDOSTĘPNIJ

Kilka dni totalnych nerwów, czas na szybki chrzest, czas na utrwalenie sobie buzi Weroniki w pamięci. Gdy zamknęły się drzwi bloku operacyjnego, mogło zdarzyć się wszystko. Nigdy wcześniej nie modliliśmy się tak żarliwie, przez łzy. Nigdy wcześniej nie liczyliśmy na innych ludzi tak bardzo jak w tamtej chwili – wspominają rodzice.

15 listopada 2016 roku, dokonał się pierwszy cud. Pierwsza operacja stała się faktem a dziewczynka przeżyła kolejne dobry.

Gdy podczas ciąży myślałam o dziecku, towarzyszył temu lęk nie do opisania. Przez te wszystkie tygodnie nosiłam w sobie dziecko, które może umrze zaraz po porodzie – wspomina mama Weroniki. Dzisiaj dziewczynka się uśmiecha, wpatruje w swoją mamę, nie do końca świadoma jak wielkim i złożonym cudem jest jej maleńkie życie.

Okazało się, że najbardziej dramatyczny dzień w życiu, może okazać się wieczorem, tym najszczęśliwszym dniem. Weronika przeżyła, a lekarze są zadowoleni z operacji. Zagadka, która czekała w sercu tej dziewczynki została częściowo rozwiązana. Dlaczego częściowo? Weronika jak każde dziecko z połową serduszka, aby móc dalej żyć wymaga jeszcze dwóch korekt. Pierwsza z nich musi odbyć się najpóźniej w maju a ostatnia, gdy dziecko skończy 2,5 roku. To strasznie wiele cierpienia i strachu, przez który musi przejść cała rodzina, ale innej drogi nie ma.


Na początku walczyliśmy o życie nienarodzonego dziecka, a teraz przyszedł czas by zawalczyć o życie maleńkiej Weroniki, która patrzy na nas pięknymi oczkami. Krytyczna wada serca ( HLHS, niedorozwój lewej komory serca) – taka informacja nie pozwala rodzicom dziewczynki na spokojny sen.  Maleństwo, które kiedyś mogliśmy zobaczyć jedynie na zdjęciach USG, to już nie strach płacz i rozpacz, jak dawniej, ale ogromna radość i nadzieja, nadzieja, która przeniesie góry, by móc żyć.

 

Jeszcze dwa razy przyjdzie nam stawać ramię w ramię, czekając pod drzwiami sali operacyjnej, ale wiemy, że nie zostawicie nas tam samych. Nasze dziecko i wasze, wspaniałe serca – to musi się udać!

Wpłać dowolną kwotę do Weronikowej skarbonki w Fundacji SiePomaga.pl

Całość wymaganych środków musi pojawić się na koncie szpitala tuż przed operacją, a więc w okolicach 20 kwietnia 2017 roku.

Pomóż nam promować akcję na Facebooku:


Klikając w obrazek, otworzy się strona (www.facebook.com…), na której znajduje się plakat do udostępnienia, polubienia, lub napisania słów wsparcia dla Weroniki.

Wyślij SMS pod numer 72365 o treści S5387 koszt 2.46 zł (brutto)

Pomóż dotrzeć do darczyńców i udostępnij na swoim portalu społecznościowym.

 

 

Wsparli

24,5 zł

dzieci ze szkoły w Sząbruku

20 zł

Wpłata anonimowa

10 zł

Wpłata anonimowa

10 zł

Iza

Niech Pan Bóg ma Cię w swojej opiece Maluszku
100 zł

T M

Dobry Bog wie co robi, Aniolowie serduszka pilnuja!
60 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
8%
4 296,50 zł Wsparło 96 osób CEL: 50 000 ZŁ