Wielka radość na małych kółkach

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Dyminy, świętokrzyskie

Co robimy?
Fundacja Wielka radość na małych kółkach, jest młodą organizacją pozarządową, a swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Od początku skupiamy się, aby pomagać w głównej mierze podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka.

Każdy ma marzenia, każdy choć raz poczuł dumę, satysfakcję i ogromną radość kiedy to marzenie udało się spełnić – niezależnie czy to było marzenie osobiste, czy chęć spełnienia marzenia kogoś z naszego otoczenia.

Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Wielka radość na małych kółkach należy kampania pod tą samą nazwą, od której Fundacja wzięła swoją nazwę. Celem akcji jest zebranie nieużywanych rowerów, wyremontowanie ich i przekazanie dzieciakom z biednych rodzin i domów dziecka. W ramach akcji Fundacja ściśle współpracuje z MOPR. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

W ramach działań statutowych Fundacja przygotowuje rowerowe imprezy, podczas których każde dziecko będzie mogło, pod okiem specjalistów, zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy” – kartę rowerową. Ponadto planujemy organizację regularnych szkółek rowerowych, gdzie oprócz karty rowerowej, będzie można nauczyć się jazdy na rowerze, poznać przepisy drogowe lub po prostu spędzić miło czas.