Guz mózgu zabiera życie. Ratujemy Wieśka!

PILNE!
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 993 osoby
140 459,78 zł (18,82%)
Brakuje jeszcze 605 620,22 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0061663 Wiesław
Zbiórka na cel
Nierefundowana terapia Optune

Wiesław Wydra, 53 lata

Radoszyce, świętokrzyskie

Glejak wielopostaciowy IV stopnia

Rozpoczęcie: 21 Stycznia 2020
Zakończenie: 29 Grudnia 2020

25 Maja 2020, 09:54
Kończą się środki na kontynuację leczenia Wieśka – pomocy!

26 marca Tata rozpoczął terapię Optune. Obecnie jesteśmy po dwóch miesiącach jej stosowania. 28 maja odbędzie się badanie rezonansem magnetycznym. Liczymy na to, że zastosowanie terapii pomaga w walce z chorobą i guz się zmniejsza. To dla Taty ostatnia nadzieja...

Dziękujemy Wam za dotychczasową pomoc. Podarowanie szansy na życie to najpiękniejsze, co można otrzymać...

Wiesław Wydra

Pokaż wszystkie aktualizacje

07 Kwietnia 2020, 12:08
Dzięki Wam Tata rozpoczął leczenie!

Kochani,

w imieniu mojego Taty chciałabym poinformować, że 26 marca terapia Optune została rozpoczęta! To wszystko mogło się wydarzyć dzięki Waszej pomocy – dziękujemy! 

Terapia polega na podłączeniu do głowy elektrod, które generują pole elektryczne, niegroźne dla funkcji życiowych, ale eliminujących komórki nowotworowe (przesyłam Wam zdjęcie taty)!  Obecnie czekamy na pierwsze rezultaty leczenia i na pewno Was o nich poinformujemy. 

Wciąż prosimy o pomoc, by Tata mógł kontynuować swoje leczenie. To nasza ostatnia nadzieja...

Wiesław Wydra

Minął rok, od kiedy żyjemy w ciągłym strachu o życie Wiesława. Nowotwór wdarł się do naszej codzienności i próbuje zabrać to, co dla nas najważniejsze – życie naszego taty. Naszą ostatnią nadzieją jest nowoczesna terapia Optune. Niestety jej cena jest zawrotna...

4 stycznia 2019 tata dostał silnego ataku padaczki – nagle stracił przytomność. Niestety w szpitalu nie postawiono wtedy właściwej diagnozy.  Tata wrócił do domu z zaleceniem przyjmowania leków przeciwpadaczkowych, kontroli w poradni neurologicznej i wykonaniem za kilka miesięcy ponownego rezonansu. W międzyczasie doszło jednak do kolejnego ataku, przez co ponownie trafiliśmy do szpitala. Natychmiast zlecono rezonans, który ujawnił naszego wroga.

Wiesław Wydra

W głowie taty wykryto guza mózgu – glejaka wielopostaciowego, bardzo złośliwego. Byliśmy zdruzgotani – w głowie mieliśmy tysiące pytań i żadnej odpowiedzi. Rozpoczynaliśmy właśnie walkę na śmierć i życie. Lekarze od razu zdecydowali się na operację, podczas której pomyślnie usunięto guza. Niestety nasza radość nie trwała zbyt długo. Badanie histopatologiczne potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia – glioblastoma NOS, co oznacza, że mimo powodzenia operacji, guz jest bardzo agresywny, szybko się rozrasta i atakuje ponownie. 

We wrześniu tata rozpoczął drastyczną radio- i chemioterapię. Obecnie jest przed trzecim kursem chemioterapii. Niestety badania z grudnia wykazały dalszy postęp choroby, dlatego jak najszybciej powinniśmy rozpocząć terapię Optune. Według lekarzy daje ona największe szanse na przedłużenie życia, spowolnienie rozrostu glejaka, a nawet zmniejszenie go. 

Wiesław Wydra

Terapia polega na podłączeniu do głowy elektrod, które generują pole elektryczne, niegroźne dla funkcji życiowych, ale eliminujących komórki nowotworowe! Przynosi ona najlepsze efekty w połączeniu z lekiem (Temodal), który tata już przyjmuje. Koszt leczenia jest niestety bardzo wysoki, a my nie jesteśmy w stanie sami sfinansować tak drogiej terapii, która jest obecnie naszą jedyną nadzieją. Obecnie czekamy na szczegółowy kosztorys...

Choroba z każdym dniem jest silniejsza. Dla naszej rodziny cena za leczenie jest zbyt duża, byśmy mogli zapłacić ją w tak krótkim czasie. Koszt miesięczny to ponad 25 tysięcy euro, a leczenie potrwa minimum pół roku. Z całego serca prosimy o pomoc. Zawsze mogliśmy liczyć na tatę, w każdej sytuacji. Teraz musimy to zrobić dla niego!

Rodzina Wiesława

–––––––––––––––––––

Zobacz materiały dotyczące zbiórki:

tkn24.pl: Wiesław Wydra: Wsparcie podniosło mnie na duchu. Chce mi się żyć i walczyć

https://www.youtube.com/watch?v=mVZZ92uUj4A&feature=emb_title

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 993 osoby
140 459,78 zł (18,82%)
Brakuje jeszcze 605 620,22 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0061663 Wiesław