Pomóżmy Wiktorii

Natalia Zelewska
organizator skarbonki

Wiktoria jest jeszcze taka malutka. Niestety, od początku ma pod górkę. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego dziewczynka zapadła w śpiączkę.


Wiktoria nie reaguje na bodźce zewnętrzne. Wymaga tlenoterapii biernej. Nie oddycha samodzielnie, więc trzeba jej podawać tlen za pomocą koncentratora. Cierpi na porażenie cztreokończynowe z silnym napięciem mięśniowym, które wskutek intensywnej rehabilitacji zaczyna powoli ustępować. Ma zdiagnozowana encefalopatię (uszkodzenie mózgu). Prawdopodobnie nie widzi.

Właściwie nic więcej o Wiktorii powiedzieć nie można. Ale gdzieś w środku czujemy, że gdyby wszystko było ok, to byłaby psotną, słodką, wiecznie uśmiechnietą dziewczynką. Gdyby widziała, jej Świat składałby się na pewno z tysiąca pięknych barw.

Wiktoria potrzebuje środków na przenośny koncentrator tlenu. Aby można było choć na chwilę wyjąć ją z łóżeczka. Wyjść na spacer, pojechać na turnus rehabilitacyjny. Zaprezentować jej Świat dookoła. Podobno ludzie w śpiączce słyszą, co do nich mówimy. Kto wie, może Wiktoria zareaguje w końcu na Świat wołający ją do życia.


Tymczasem śpi. Mamy nadzieję, że kiedyś spotka ją szansa, aby się obudzić, aby poznać Świat, mamę i tatę. Przecież cuda się zdarzają. Prawda?

Wsparli

30 zł

bincoder

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Natalia Zelewska
Wiktoria Żukowska
Śpiąca Królewna
100%
30 zł Wsparła 1 osoba CEL: 30 ZŁ