Wiktor Ciunczyk

Wiktor Ciunczyk, 8 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0330985
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Wiktor Ciunczyk, 8 lat

Nowotwór złośliwy mózgu, guz okołosiodłowy, stan po operacji craniopharyngioma, wielohormonalna niedoczynność przysadki w zakresie ACTH, TSH, niedobór wazopresyny, astma oskrzelowa
Biskupiec, warmińsko-mazurskie

Od czerwca 2023 roku Wiktor walczy z nowotworem złośliwym mózgu. Krótko po otrzymaniu diagnozy chłopiec przeszedł operację niosącą za sobą duże ryzyko. Była to jednak jedyna szansa na uratowanie jego życia. Lekarze wycięli znaczną część guza, przez co stan Wiktorka po wielogodzinnej operacji był krytyczny. Z czasem pojawiły się poważne powikłania, które zaczęły wyniszczać jego cały organizm. 

Stwierdzono niedoczynność kory nadnercza, niedoczynność przysadki mózgowej, moczówkę, która nieleczona może doprowadzić do silnego odwodnienia lub zatrucia wodą. Organizm chłopca przestał także produkować hormon wzrostu. Co najgorsze, Wiktor traci również wzrok – nowotwór przyrósł do nerwów wzrokowych, które podczas skomplikowanej operacji zostały naruszone. Na ten moment, praktycznie nie widzi na lewe oko. 

Wiktorek przeżył tylko dzięki operacji i przyjmowanym bardzo silnym lekom. Leczenie, rehabilitacje, konsultacje lekarskie oraz dojazdy do szpitala są niezwykle ważne w dalszym leczeniu chłopca. Niestety generują ogromne koszty, które coraz trudniej udźwignąć jego rodzicom.

W tej sytuacji każda pomoc będzie na wagę złota! 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0330985
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki