"Nie chcę się leczyć, bo i tak umrę" - przywróćmy Wiktorii radość życia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 788 osób
21 363 zł (100%)
Zbiórka na cel
kamizelka Vest do rehabilitacji oddechowej i drenażu oskrzelowo-płucnego

Wiktoria Abramek, 13 lat

Ryki, lubelskie

mukowiscydoza

Rozpoczęcie: 23 Lipca 2018
Zakończenie: 31 Października 2018

11-letnia Wiktoria zmaga się z wrodzoną, nieuleczalną chorobą genetyczną – mukowiscydozą. Dziewczynkę dotknęła najostrzejsza, pełnoobjawowa postać schorzenia, dlatego zagrożone są zarówno układ oddechowy, jak i przewód pokarmowy. Jakiś czas temu doszło do niewydolności trzustki, z kolei nawracające zapalenia płuc doprowadziły do nieodwracalnego uszkodzenia jednego z nich. Codzienność 11-latki to garście przyjmowanych leków, kilka inhalacji dziennie, drenaże, oklepywania, nauczanie indywidualne w domu. Niestety, prawdopodobnie koniecznie będzie również założenie sondy żołądkowej, gdyż choroba powoduje znaczne niedożywienie.

Wiktoria miała jedno wielkie marzenie, które pomogłoby jej w codziennym funkcjonowaniu oraz ułatwiło radzenie sobie z bardzo trudną rzeczywistością. Chodzi o specjalistyczną kamizelką drenażową Vest, służącą do oczyszczania dróg oddechowych. Dzięki swojemu unikalnemu mechanizmowi ułatwia ona rozrzedzenie i usuwanie wydzieliny i to w zaledwie kilka minut.

Wiktoria właściwie nie wierzyła, że jej marzenie się spełni, ale na szczęście się pomyliła! Wraz z nastaniem chłodniejszych dni, a więc okresu szczególnie trudnego dla chorych z mukowiscydozą, do rąk naszej podopiecznej trafiła upragniona i tak potrzebna kamizelka. Radość i wzruszenie były ogromne! Dziewczynka w końcu uwierzyła, że choroba nie zdoła odebrać jej wszystkiego… Teraz, dzięki kamizelce, ma szansę na dużo bardziej efektywną rehabilitację oddechową, a do tego stanie się mniej zależna od pomocy innych i ciągłych uciążliwych zabiegów. Wiktoria ma nadzieje, że będzie mogła wreszcie wyjechać na wakacje i spędzać więcej czasu z rówieśnikami, gdyż innowacyjną kamizelkę można zabrać wszędzie ze sobą.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom z portalu Siepomaga.pl, którzy pomogli spełnić marzenie Wiktorii, a jednocześnie dali jej nadzieję na lepsze jutro!

Wiktoria Abramek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 788 osób
21 363 zł (100%)