Wiktoria potrzebuje operacji kręgosłupa! Pomocy!

Wiktoria Krawczyk
Zbiórka zakończona

Wiktoria potrzebuje operacji kręgosłupa! Pomocy!

Cel zbiórki:

Operacja kręgosłupa w klinice w Niemczech, sprzęt rehabilitacyjny, rehabilitacja

Wiktoria Krawczyk, 16 lat
Gajków, dolnośląskie
Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe
Rozpoczęcie: 29 Września 2021
Zakończenie: 28 Grudnia 2021

Opis zbiórki

Córka ogromnie cierpi, pogarsza się skolioza kręgosłupa, która doprowadza do przemieszczania narządów wewnętrznych i nieprawidłowego ich działania. Powoduje ból, coraz trudniej Wiktorii pisać, rysować, samodzielnie spożywać posiłki, a nawet utrudnia czytanie. Sama rehabilitacja i noszenie gorsetu już nie wystarcza. Jesteśmy po wizycie i badaniach w Orthopadische Kinderklinik Aschau w Niemczech. Okazało się, że tamtejsi lekarze mogą pomóc Wiktorii. Można zoperować kręgosłup. Operacja jest bardzo kosztowną koniecznością i powinna się odbyć w drugiej połowie stycznia 2022r. Potrzebujemy Waszego wsparcia!

Szósty miesiąc ciąży, 820 gramów... To było za wcześnie, o wiele za wcześnie. Zamiast bezpiecznego matczynego brzucha, szpitalny inkubator. Zamiast radości z narodzenia dzieciątka, ogromny stres i strach. W tamtym momencie wierzyłam, że jeszcze wszystko będzie dobrze, że córeczka wyjdzie z tego bez większych komplikacji. Niestety, dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, które jest następstwem tamtych zdarzeń, daje o sobie znać każdego dnia.

Wiktoria Krawczyk

Początki życia Wiktorii były dramatyczne... Miała trzy operacje jelit i operacje oczu, dwanaście razy przetaczaną krew, przeszła sepsę... Patrzyłam na moje małe, bezbronne dziecko i wiedziałam, że muszę być silna dla niej! Liczyliśmy każdy przybrany gram wagi ciała. Dni i noce spędzaliśmy na ciągłej walce z myślami. Tak bardzo bałam się, że ją stracę. Że nie będzie mi dane wrócić z nią do domu… Po wielu tygodniach się udało.

Wiktoria Krawczyk

W tej chwili ze względu na wejście w okres dojrzewania stan zdrowia Wiktorii bardzo się pogarsza. Musi być codziennie rehabilitowana, żeby nie doszło do nieodwracalnych zmian fizycznych.

Wiktoria Krawczyk

Całe życie Wiktorii do tej pory to wizyty u lekarzy i rehabilitacja. Ona nie miała w dzieciństwie tyle czasu na zabawę, co jej rówieśnicy. Ciężko pracowała i pracuje nadal, na to wszystko, co do tej pory osiągnęła. Już bardzo dużo przeszła. Kochamy ją nad życie i jeśli jest jakakolwiek szansa, chcemy zrobić wszystko, co się da, aby żyła bez bólu. Tak wiele już wycierpiała w swoim życiu. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż cierpienie dziecka. Chcemy przywrócić Wiktorii radość życia.

Wiktoria Krawczyk


Obecnie operacja jest jedynym wyjściem. Bez niej jest pewne, że skolioza będzie dalej postępować i doprowadzi do trwałych deformacji, zwyrodnień, a z czasem do problemów krążeniowych i oddechowych. Operacja znacząco poprawi jakość życia Wiktorii i polepszy jej sprawność. Tak naprawdę może dać jej drugie życie. Lekarze w klinice w Aschau mają bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu operacji u dzieci niepełnosprawnych, dlatego chcemy powierzyć zdrowie naszej córeczki w ich ręce, ale do tego potrzebujemy Waszej pomocy!

Dorota - mama

Obserwuj ważne zbiórki