Nadzieja, która nie gaśnie! Ponownie pomóż Wiktorii!

Wiktoria Krzebietke

Nadzieja, która nie gaśnie! Ponownie pomóż Wiktorii!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0214833
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Wiktoria Krzebietke, 14 lat
Sławutowo, pomorskie
Wcześniactwo, hipotonia mięśniowa, przewlekła niewydolność oddechowa
Rozpoczęcie: 9 Września 2022
Zakończenie: 6 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Wiktoria urodziła się przez cięcie cesarskie w 35 tygodniu ciąży, naznaczonej wielowodziem, w stanie ciężkiej zamartwicy, uzyskując jedynie 1 punkt w skali Apgar.

Już w pierwszych minutach życia została zaintubowana i umieszczona na oddziale intensywnej opieki noworodkowej. Niedługo potem stwierdzono u niej szereg wad rozwojowych, w tym niedrożność przewodu pokarmowego oraz znacznie obniżone napięcie mięśniowe.

Ciągłe podłączenie do respiratora skutkowało częstym, odrespiratorowym zapaleniem płuc. W czwartym miesiącu życia wykonano zabieg tracheotomii, a w ósmym założono PEG, czyli przezskórną, endoskopową gastrostomię. Wiktoria jest pod stałą opieką wielu specjalistów: anestezjologa, neurologa, urologa, neurologopedy, psychoterapeuty i fizjoterapeutów.

Codziennie pokonuje długą oraz pełną zakrętów drogę, aby małymi kroczkami pokonać swoją niepełnosprawność ruchową, której główną przyczyną są wiotkie mięśnie. Jak wiadomo, są one odpowiedzialne nie tylko za prawidłową motorykę całego ciała, ale także za sprawne funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Córka z roku na rok przezwycięża coraz więcej swoich słabości, którymi dotknął ją los i coraz dalej przesuwa się granica tego, w co wierzę, że może osiągnąć.

Dziś ponownie prosimy Was o pomoc, wierząc, że i tym razem nie pozostawicie nas w potrzebie. Wiktoria musi kontynuować leczenie i rehabilitację. Nadal także potrzebuje sprzętu, który ułatwi jej codzienność. Każde wsparcie pozwoli mi walczyć o lepsze jutro!

Sylwia, mama

Wiktoria Krzebietke

➡️ Strona Wiktorii

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0214833
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki