Mama walczy o przyszłość córki. Ratuj nim choroba odbierze wszystko!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 017 osób
145 102,70 zł (115,59%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0076638 Wiktoria
Zbiórka na cel
Operacja - dekompresacja w niemieckiej klinice

Wiktoria Szymczak, 14 lat

Szczawin Kościelny, mazowieckie

Zespół Ehralsa Danlosa, zespół Arnolda Chiariego z jamistością, zespół Klippel-Faila, dehydrydacja, deformacja kręgosłupa, polineuropatia, wada układu moczowego z marskością nerki lewej, wada serca VSD, skolioza neurogenna

Rozpoczęcie: 23 Października 2020
Zakończenie: 31 Grudnia 2020

Poprzednie zbiórki

36 409,57 zł (101,85%)
Roczna rehabilitacja

302

24.07.2020 - 30.09.2020

Roczna rehabilitacja

302

36 409,57 zł

24.07.2020 - 30.09.2020

15 Grudnia 2020, 16:40
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomoc! Czekamy na styczniową operację

Kochani, to co się wydarzyło przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Daliście Wiktorii szansę na walkę o przyszłość. Daliście mojej córce nadzieję na lepsze życie. Nigdy nie znajdę słów, by wyrazić wdzięczność. Bardzo żałuję, że nie mogę podziękować każdemu z osobna za ten niezwykły dar serca. Mam nadzieję, że dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą!

Termin operacji został przeniesiony na drugą połowę stycznia. Dla nas w tym roku Gwiazdka jakby się przesunęła - czekamy na zabieg niczym na świąteczny cud. Dzięki Wam możemy rozpocząć przygotowania w spokoju, bez strachu o środki, o zabezpieczenie finansowe na leczenie i rehabilitację Wiki. 

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc! To Wy sprawiliście, że Wiktoria odzyskuje nadzieję i znów ma siłę do walki!

____

Zbiórka pozostanie otwarta do końca miesiąca ze względu na ogromne zaangażowanie na grupach licytacyjnych. Wszystkie środki uzbierane ponad 100% zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Wiktorii oraz kolejną operację, jeśli pojawi się taka konieczność. 

Pokaż wszystkie aktualizacje

02 Grudnia 2020, 08:52
Termin operacji wyznaczono na 14 grudnia❗️Stan Wiktorii się pogarsza... Pomocy

Wiktoria cierpi! To już nie jest ból, który utrudniał chodzenie, to cierpienie, które zwala z nóg! Stało się to, czego obawiałam się najbardziej! Wiki nie jest w stanie samodzielnie chodzić, potrzebuje wózka inwalidzkiego. Leki przeciwbólowe przestały działać - musimy podawać morfinę, którą lekarze do niedawna określali jako ostateczność. 

Organizm Wiktorii poddaje się chorobie, a ja każdego dnia boleśnie zdaję sobie sprawę z porażającej bezradności.

Na tym nasze problemy się nie kończą… Dostaliśmy wiadomość od profesora - termin operacji został wyznaczony na 14 grudnia. Mamy zaledwie 12 dni na uzbieranie kwoty niezbędnej na leczenie! 

Wiktoria Szymczak

Ogłaszamy pełną mobilizację - jeśli możesz ratuj Wiki, jeśli nie możesz nas wesprzeć, udostępnij zbiórkę swoim znajomym. Choć wszystko zdaje się być przeciwko nam, wierzę, że z Wami mamy jeszcze szansę na życie i zdrowie dla mojej córeczki…

Błagam o pomoc.

Mama

Naszym wrogiem jest czas i postępująca choroba. Stan Wiktorii się pogarsza, a operacja to jedyny ratunek przed poważnymi konsekwencjami, które mogą jej odebrać nie tylko sprawność, ale też... życie. Pomocy!
_____ 

Trudno prosić o pomoc, ale jeżeli chodzi o zdrowie i życie osoby, którą się kocha ponad życie, nie ma żadnych ograniczeń, nie ma reguł rządzących takimi kwestiami. Miłość i siła matki, która walczy o własne dziecko bywa czasem silniejsza niż wszystko. Niestety, czasem miłość to za mało, szczególnie kiedy na horyzoncie jawi się śmiertelne zagrożenie w postaci choroby. 

Walka Wiktorii rozpoczęła w pierwszych chwilach jej życia. Tego dnia postanowiłam, że ja również zrobię wszystko, by przyszłość mojej, wtedy maleńkiej córeczki, nie była pasmem niekończącego się cierpienia. Nie dotrzymałam słowa. 

Wiktoria wciąż odczuwa ból i postępującą chorobę. Od dwóch lat jej stan właściwie wciąż się pogarsza. Długa lista wad, między innymi Zespół Ehlersa -Danlosa (EDS), zespół Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia doprowadziły do tego, że dla mojej córki, która w tym momencie powinna być w pełni sił każdy ruch jest potwornie trudnym wyzwaniem. Każdy wiąże się z bólem. Czasem widzę, jak próbuje to w sobie zdusić, jak stara się nie pokazywać, że jest źle. Ale jej oczy zdradzają wszystko - to w nich najczęściej widzę niewypowiedziane błaganie o ratunek. 

W jego poszukiwaniu pomocy zjeździłyśmy Polskę wzdłuż i wszerz. Wiktoria przeszła podobną operację, 6 lat temu, w Polsce. Niestety, zabieg został źle przeprowadzony. Z komplikacjami zmagamy się do dziś: wodogłowie, zastawka komorowo-otrzewna, paraliż-porażenie prawostronne, niedowład prawej nogi ze spastyką kończyn dolnych oraz brak czucia we wszystkich kończynach.

Wiedziałam, że znów muszę walczyć. Wysłałam dokumentację do wszystkich ośrodków w Europie, prosząc o konsultację. Po bardzo długim czasie, odbijaniu się od kolejnych drzwi i wielu  nieudanych próbach, nawiązałam kontakt z kliniką, która zakwalifikowała wiktorię do operacji. Według profesora Wika ma szansę na życie bez bólu, ma szanse, aby zmiany neurologiczne, które wciąż się nasilają zostały w większości zniwelowane. Ta operacja może całkowicie zmienić jej i nasze, życie! 

Wiktoria Szymczak

Operacja w niemieckiej klinice to koszt ponad 120 tysięcy złotych. Ta kwota to cena za sprawność, życie i przyszłość mojego dziecka. Dorastającej córki, która obecnie, zamiast korzystać w pełni z życia, zdaje się czekać na najgorsze… Postawiłam wszystko na jedną kartę, a teraz potrzebuję pomocy! Ratunku, który pozwoli nam się pozbyć z codzienności bólu i strachu. Ograniczeń, z którymi walczymy, niestety bez powodzenia.

Chciałabym, żeby Wiki rzuciła się w wir nastoletniego życia. Chciałabym, by czekała na coś innego niż termin operacji i pierwszy swobodny oddech w ciągu tygodnia. Życie mojej córki jest zagrożone, a ja muszę zrobić wszystko, by je uratować. Z twoją pomocą nasze szanse rosną! Proszę, daj nam tę możliwość… walczyłyśmy o nią tak długo. Teraz wiele zależy od tego, czy wyciągniesz do nas pomocną dłoń.

Wiki ma szansę na dobre życie. Na to, by każdy dzień był nową szansą, a nie rosnącym zagrożeniem. Zdaję sobie sprawę, że dla swojego dziecka muszę zrobić wszystko, ale trafiłam na przeszkodę, której sama nie pokonam. Pomożesz mi? Pomożesz Wiki?

_____

Grupy na Facebooku wspierające prowadzoną zbiórkę: 

Idziemy z Wiką po zdrowie

Pomagamy Wiktorii zawalczyć o zdrowie i życie

_____

Media o walce Wiktorii: 

audycja: Gostynin24

TWOJE SPRAWY: 17.11.2020

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 017 osób
145 102,70 zł (115,59%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0076638 Wiktoria