Leśna Baza Wilczek

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Najważniejszą misją Fundacji Edukacji Naturalnej „Wataha"  jest wspieranie dzieci w ich rozwoju, by w przyszłości stali się szczęśliwymi dorosłymi. Połączyliśmy różne nurty współczesnej pedagogiki i stworzyliśmy Leśną Bazę Wilczek - projekt edukacyjny wzorowany na skandynawskich leśnych przedszkolach. Pracujemy w oparciu o założenia pedagogiki leśnej i porozumienia bez przemocy, przeciwdziałając jednocześnie deficytowi natury. Szacunek i życzliwość wobec ludzi, empatia, poszanowanie przyrody, poczucie własnej wartości, samoświadomości i kompetencji – to wartości, które chcemy zaszczepiać w dzieciach. 

Zajęcia z dziećmi prowadzimy w 80% w lesie. Pozostały czas spędzamy w kopułach - namiotach sferycznych w kształcie kuli. Tam realizujemy część zajęć, przechowujemy materiały do pracy z dziećmi i ogrzewamy się w mroźne dni. Do tej pory udało nam się postawić dwie takie kopuły.

Naszym marzeniem jest zbudowanie trzeciej kopuły - dostępnej dla szerszej grupy odbiorców. W sercu gdańskich lasów oliwskich chcemy stworzyć miejsce, w którym w bliskim kontakcie z naturą będzie możma uczestniczyć w warsztatach dla dzieci i dorosłych.


“Wilczek” jest pierwszym tego typu miejscem w Trójmieście. Dzielimy się naszymi doświadczeniami aby zainspirować innych i dzięki temu wpłynąć na zmianę edukacji w Polsce. By dalej móc się dzielić naszymi wartościami z jak największą liczbą osób, potrzebujemy kilku dobrych serc wspierających naszą inicjatywę. Zapraszamy!

Wpłaty

Ładuję...