Włocławski Instytut Rozwoju

Włocławski Instytut Rozwoju

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Włocławek, kujawsko-pomorskie

Włocławski Instytut Rozwoju jest fundacją od 2017 zmieniającą obraz Włocławka – działamy w sferze kultury i sztuki, szeroko rozumianej rozrywki, a także edukacji.

Jesteśmy paczką młodych, pomysłowych, szalonych i zdeterminowanych ludzi, grupą znajomych, którzy co jakiś czas przywdziewają trykoty superbohaterów i zmieniają Włocławek w lepsze miasto. Wierzymy, że liczy się nie tylko sprawne zarządzanie miastem i zmiany infrastrukturalne, ale też progres wizerunkowy. Drobne kroki w celu polepszenia odbioru Włocławka mogą zdziałać cuda.

Włocławski Instytut Rozwoju został założony 12 kwietnia 2017 jako fundacja, zaś osobowość prawną uzyskał 23 sierpnia 2017 roku.

WIR został powołany w celu aktywizacji włocławian, szczególnie tych młodych. Naszą misją jest walka z postępującą degradacją i marginalizacją Włocławka i ciągłe dowodzenie, że Włocławek da się lubić!

W 2017 reaktywowaliśmy pilotażowo porzucony włocławski portal informacyjny "Młody Włocławek", tworzony przez modzież i dla młodzieży.

Od 2018 realizujemy we Włocławku bezpłatne kino samochodowe, w trakcie którego prezentujemy mieszkańcom Kujaw klasyki kinematografii. W 2018 przedstawiliśmy miastu koncepcję nowatorskiego mikrofestiwalu – Włocławek "Na Widoku" Rap&Rave Festival, na który ściągnęli uczestnicy z Warszawy, Łodzi, Lichenia, a nawet z Łeby.

W 2019 zaprosiliśmy uczniów włocławskich szkół do walki w Aktywathonie – "hackathonie dla aktywistów".