Udar zabrał mi wszystko to, co kochałem. Proszę, pomóż mi to odzyskać!

Włodzimierz Prawda

Udar zabrał mi wszystko to, co kochałem. Proszę, pomóż mi to odzyskać!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0062828
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Włodzimierz Prawda, 55 lat
Radom, mazowieckie
Stan po udarze krwotocznym
Rozpoczęcie: 14 Lutego 2020
Zakończenie: 4 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Jeszcze kilka lat temu wszędzie było mnie pełno. Mogłem realizować swoje pasje, spędzać czas, tak, jak tylko miałem na to ochotę, czułem, że kocham życie i to, co mi przynosi. Niestety, w listopadzie 2016 roku podczas próby to wszystko się skończyło. Miałem udar krwotoczny, który moje życie wywrócił do góry nogami. Pozostawił po sobie trwały niedowład lewostronny i lęk, czy jeszcze kiedyś moje życie będzie podobne do tego, które wiodłem jeszcze przed chwileczką.

Włodzimierz Prawda


Żeby wydobyć dźwięki z gitary, wystarczy szarpnąć za jedną ze strun. Żeby ułożyć z tych dźwięków sensowną melodię, trzeba skoordynować ruchy dwóch rąk: prawą szarpiesz za strunę, a palce od lewej ręki przykładasz w odpowiednim miejscu na gryfie. Żeby zagrać jakąś piosenkę z zespołem, musisz dodatkowo robić to wszystko w odpowiednim momencie i utrzymywać właściwe tempo - inaczej wszystko się rozsypie. Jeśli grasz dobrze i znajdą się ludzie, którym ta muzyka się podoba, możesz zagrać koncert. Wyjść na scenę i sprawić, że do uszu słuchaczy dotrze przyjemne połączenie wielu dźwięków. 


Przez wiele lat grałem na gitarze basowej. Razem z perkusistą dbaliśmy o to, żeby nasze utwory miały odpowiednią rytmikę. Udar pozbawił mnie władzy w lewej ręce. Nie potrafię docisnąć struny do progu. Na upartego mogę grać tylko jedną ręką, korzystając z czterech lub pięciu dźwięków, ale nikomu się taka muzyka nie spodoba… To tak jakby pisać tekst na komputerze i używać tylko kilku liter. Wyrazy będą wybrakowane, nie da się dzięki nim opowiedzieć historii. A muzyka to przecież opowiadanie historii dźwiękami…

Wszystko, co kochałem - rodzina, motocykle, muzyka odeszło na zawsze, chociaż ciągle mam nadzieję, że zmiany zaczną się cofać i chociaż w części będę mógł robić to, co kocham. Mam świadomość, że może nic nie będzie tak jak dawniej, ale dzięki intensywnej rehabilitacji mam szansę walczyć o zdrowie. Jej koszt jest naprawdę duży, na razie poza moim zasięgiem. Proszę, pomóż mi!

Włodzimierz "Tytus" 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0062828
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki