"Chciałbym odprowadzić córkę do ołtarza..." Amputacja nogi odebrała marzenie Wojciecha!

Wojciech Szastak
Zbiórka zakończona

"Chciałbym odprowadzić córkę do ołtarza..." Amputacja nogi odebrała marzenie Wojciecha!

Cel zbiórki:

Zakup protezy nogi

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Wojciech Szastak, 51 lat
Sosnowiec, śląskie
Cukrzyca typu I, stan po amputacji nogi
Rozpoczęcie: 15 Listopada 2021
Zakończenie: 6 Lipca 2022

Opis zbiórki

Moim jednym, szczególnym życzeniem jest moment, w którym tata zaprowadzi mnie do ołtarza w dniu ślubu. Dwa miesiące temu to marzenie się rozsypało… Zakażenie sepsą stanowiło bezpośrednie zagrożenie jego życia i koniecznym ratunkiem była amputacja nogi. 

Amputację i sepsę poprzedziła choroba taty. Był bardzo młodym człowiekiem, gdy zachorował na cukrzycę insulinozależną. Jej wpływ jest znacznie obniża jakość życia i trzeba przestrzegać wielu zasad, by nie stała się ona bezpośrednim zagrożeniem. Tata pogodził chorobę z codziennym życiem i pracą. Z biegiem lat cukrzyca czyniła coraz większe spustoszenia w jego ciele –  w jednym oku stracił wzrok, pojawiły się zaburzenia ruchowo-czuciowe, retinopatia, miażdżyca…

Wojciech Szastak

 Pewnego razu zranił się w stopę, a do rany wdało się zakażenie. Bakteria zaatakowała osłabiony organizm taty i pomimo starań, lekarze nie zdołali jej opanować. W międzyczasie doszło do zakażenia sepsą, a życie taty było zagrożone. Byliśmy przerażeni i modliliśmy się, by wszystko było dobrze. Koniecznością była amputacja prawej nogi. Niestety, gojenie rany jest długie i bolesne. W najbliższym czasie niezbędny będzie zakup protezy. Koszt dobrej jakości protezy opiewa kilkadziesiąt tysięcy złotych, co przekracza możliwości finansowe rodziców. W tej chwili naszą jedyną nadzieją na powrót do zdrowia taty jest wsparcie i pomoc ludzi.

Proteza nie zastąpi mu ona nogi, ale umożliwi powrót do pracy, odzyska pełną samodzielność i przede wszystkim normalność. Również umożliwi to spełnienie naszego marzenia – ostatniej, symbolicznej drogi taty i córki, nim odda mnie za żonę narzeczonemu.

Wiem, że to byłaby wyjątkowa i wzruszająca chwila – zarówno dla mnie jak i dla niego. Postanowiłam, że zrobię wszystko, by spełnić to marzenie, byśmy mieli piękne wspomnienia na całe życie.

Magda – córka Wojciecha

Obserwuj ważne zbiórki