Wojtek na drodze do sprawności! Pomóż chłopcu dalej walczyć...

Wojciech Klimek

Wojtek na drodze do sprawności! Pomóż chłopcu dalej walczyć...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0197244
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Wojciech Klimek, 11 lat
Cerkwica, zachodniopomorskie
Upośledzenie narządu ruchu
Rozpoczęcie: 4 Kwietnia 2022

Opis zbiórki

Pękają serca na widok małego chłopca, który ze wszystkich sił próbuje być sprawny, choć życie doświadczyło go okrutną chorobą. Poznaj historię Wojtka, który codziennie walczy o swoją samodzielność:

Tuż po porodzie wyszło na jaw, że rączki i nóżki naszego maleństwa były zniekształcone, staw łokciowy był w przeproście, nadgarstki powykręcane do wewnątrz, nóżki z powodu przykurczu, przywiedzione miał do głowy, a stopy tzw. końsko-szpotawe. Wojtek urodził się z okrutną chorobą mięśni i stawów – artrogrypozą... Choroba zaatakowała wszystkie stawy kończyn górnych i dolnych naszego syna do tego stopnia, że początkowo nie mogliśmy ubierać go w żadne ubranka…

Wojciech Klimek

Wojtek skończy w tym roku 10 lat, ma za sobą 5 poważnych operacji, wielokrotne gipsowania, od urodzenia jest stale rehabilitowany i zaopatrywany w ortezy… Syn ma bardzo duży zanik mięśni pasa barkowego i ramion, kończyny górne w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej, dlatego też nie jest w stanie wykonywać wielu podstawowych czynności, które my wykonujemy dosłownie bez zastanowienia. Aby na przykład podrapać się po twarzy, Wojtek energicznie zarzuca rękoma, które dosłownie po 2 sekundach bezwładnie opadają. 

Synek nie potrafi m.in. ubrać się i rozebrać, unieść szklanki, aby się napić. Obecnie bardzo dużym utrudnieniem jest dla niego przykurcz zgięciowy łokcia, który z czasem może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa i zahamowania wzrostu lewej ręki. 

Regularne rehabilitacje, turnusy, ortezy oraz operacje stóp sprawiły, że Wojtek zaczął chodzić „prawie” samodzielnie, mimo że na pierwszych wizytach u specjalistów wciąż słyszeliśmy, że nigdy nie będzie chodził. Obecnie jego chód jest niezgrabny i  niestabilny, Wojtek często się przewraca, potrzebuje pomocy podczas chodzenia po nierównych powierzchniach, wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jesteśmy pod stałą opieką wielu specjalistów, staramy się jak najczęściej uczęszczać na rehabilitacje, ponieważ artrogrypoza jest na tyle podstępną chorobą, że każda przerwa w rehabilitacji wiąże się z powrotem przykurczy w stawach. 

Niestety czas pandemii niekorzystnie wpłynął na zdrowie Wojtka. Nastąpił znaczny regres. Lewa dłoń Wojtka jest już mniejsza od prawej, przykurcz w nadgarstku pogłębił się, zaś z powodu nawrotu stóp końsko-szpotawych pojawiają się u syna bóle nóg, które uniemożliwiają momentami wstanie z łóżka. 

Jest nam bardzo ciężko patrzeć jak nasz syn cierpi. Staramy się dbać, wspierać i chronić swoje dziecko jak najlepiej potrafimy jednak droga do sprawności jest długa, kręta i coraz kosztowniejsza. Niestety inflacja spowodowała, że powoli zaczyna brakować nam środków na zapewnienie synkowi podstawowych potrzeb związanych z diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją. Jest to dla nas dołujące, ponieważ rehabilitacja jest dla dzieci z artrogrypozą najlepszym lekarstwem. 

Prosimy, pomóż nam zawalczyć o sprawność Wojtusia...

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0197244
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki