Wszyscy razem dla Olusia i jego mamy!

Marcin Gruza
organizator skarbonki

Kochani ponownie potrzebujemy Waszej pomocy!

Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zdiagnozować przyczynę zdrowotnych problemów u synka i jego mamy. I to dzięki Wam mogliśmy rozpocząć ukierunkowaną rehabilitację oraz leczenie pod kątem wykrytej rzadkiej choroby nerwowo-mięśniowej – dystrofii miotonicznej typu 1 a u synka w postaci wrodzonej a jest to najcięższa forma choroby. Jest ona nieuleczalna a jedynym lekarstwem na nią jest rehabilitacja/terapia i wielospecjalistyczna opieka medyczna w połączeniu z kosztowną diagnostyką. Żona wymaga intensywnej terapii psychoterapeutycznej, rehabilitacyjnej i foniatrycznej, gdyż DM1 wpłynęła na Obwodowy Układ Nerwowy, osłabia napięcie mięśniowe ciała i zaczyna atakować mięśnie odpowiedzialne za połykanie oraz mówienie. 6-cio letni synek potrzebuje intensywnej terapii neurologopedycznej, masażu Castillo-Moralesa oraz elektrostymulacji mięśni buzi, rehabilitacji metodą Bobath, hydroterapii, turnusów rehabilitacyjnych oraz nadzoru wielu specjalistów. W przypadku synka poważne problemy ma od samych narodzin, które trwają do dzisiaj tj. obniżone napięcie całego ciała, brak mimiki buzi, obniżone napięcie mięśni odpowiedzialnych za gryzienie, mówienie i połykanie. Ponadto ma bardzo dużą wadę wzroku oraz stópki końsko-szpotawe. Problemy są bardzo rozległe i kosztowne. Tylko rehabilitacja spowoduje, że oboje utrzymają swoją sprawność. Tylko dzięki niej będą zauważalne postępy. To jest jedyne lekarstwo. Bez rehabilitacji nastąpi ogromny regres a zanik mięśni będzie postępować. Nie pozwólcie na to!

Tylko dzięki Twojej pomocy możemy mieć nadzieję na lepsze jutro.

Cel skarbonki pozwoli zapewnić tak bardzo potrzebną rehabilitację, terapię i wsparcie wielospecjalistyczne dla synka i jego mamy na cały 2022 rok. 

Jest możliwość śledzenia naszych dalszych losów za pośrednictwem fanpage, który znajduje się na Facebooku: https://bit.ly/3rWlAKh

Za każdą przekazaną złotówkę, za każde udzielone wsparcie ogromnie bardzo dziękujemy!

Marcin – mąż i tata

Wsparli

500 zł

BlowMeble

200 zł

Sąsiedzi Wojtek i Basia

Trzymamy kciuki
10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
1%
710 zł Wsparły 3 osoby CEL: 58 139 ZŁ
Wesprzyj