WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK INWALIDÓW NARZĄDU RUCHU WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Edit: 

Drodzy znajomi i nieznajomi, kochana Marto, Karolino, Adamie, Bartku i wielu, wielu innych anonimowych pomagaczy MAMY TO!!! Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać środki na zakup pieca. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego co się stało, dzięki Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.

Ogromną hojnością zaskoczyła nas Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu  oraz Pan Andrzej Andrzejewski, dzięki Wam wszystkim kochani Pomagacze sprzęt który zakupimy będzie jeszcze lepszy aniżeli pierwotnie zamierzaliśmy.

Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy  najprostsze dziękuję, zawiera ogrom uczuć które chcemy wyrazić, a więc DZIĘKUJEMY. 

 Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach

Kim jesteśmy? Jesteśmy ośrodkiem dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, działamy już od 2004 roku w Owińskach, w Gminie Czerwonak. Działamy pod patronatem Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu. Mamy od 22 do 58 lat. W Warsztacie Terapii Zajęciowej uczymy się samodzielności i niezbędnych w codziennym życiu umiejętności, nasze zajęcia odbywają się w siedmiu pracowniach: gospodarstwa domowego, plastycznej, komputerowej, muzycznej, tkacko-krawieckiej, stolarskiej i wyrobu świec, zajęcia pod kierunkiem terapeutów zajęciowych,. Korzystamy także z pomocy psychologa i fizjoterapeuty. Bierzemy udział w  olimpiadach sportowych, konkursach – jesteśmy laureatami nagród na poziomie powiatowym i ogólnopolskim,  wycieczkach, wyjściach do teatru, restauracji, na kręgle… Pod tym linkiem można zapoznać się z naszą działalnością:

https://www.facebook.com/Warsztat-Terapii-Zaj%C4%99ciowej-Owi%C5%84ska-1557007104548637/?ref=bookmarks

Jednym z naszych ulubionych zajęć jest praca w glinie, tworzymy przedmioty  użytkowe takie jak kubki, talerze, wazony itp. Ale również każdy z nas rozwija swój artystyczny talent lepiąc piękne rzeźby o abstrakcyjnych kształtach. Praca z gliną jest dla nas formą terapii, możliwością do nauki i rozwoju ale również relaksem i przyjemnością. Cieszy nas cały proces tworzenia, począwszy od wyrabiania kawałka twardej gliny, uformowania konkretnego kształtu, okres oczekiwania na wyschnięcie, po przez malowanie i wypalenie w piecu  gotowego dzieła. Każda z naszych prac jest jedyna w swoim rodzaju i nie powtarzalna!…… ale niestety ….w lutym nasze artystyczne działania musieliśmy zakończyć ☹ Nasz stary wysłużony piec do wypału ceramiki popsuł się.…służył nam przez 15 lat; aby móc dalej kontynuować pracę z glina i rozwijać artystyczne pasje musimy kupić nowy. Na drodze do spełnienia tego marzenia stanęły ….pieniądze a konkretnie ich brak, robimy co w naszej mocy aby uzbierać jak najwięcej środków lecz własnymi siłami nie uda nam się tego dokonać, brakuje nam jeszcze dziesięciu tysięcy złotych, stąd nasza prośba o pomoc w zbiórce na zakup nowego urządzenia. Każda złotówka ma znaczenie. Pod tym linkiem znajdziecie informacje o piecu który chcielibyśmy kupić. https://sklep.kepka.com.pl/pl/p/Piec-komorowy-CT-120-EKC/182                                             Uczestnicy WTZ Owińska.

Na zdjęciach przedstawiamy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej podczas zajęć oraz prace ceramiczne wykonane w naszej pracownii. 

 

Wpłaty

Ładuję...