WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK INWALIDÓW NARZĄDU RUCHU WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Reprezentant MAŁGORZATA WOŁOSZ

E-mail wzinr@op.pl

Telefon 504310701

Lokalizacja OWIŃSKA, wielkopolskie

Edit: 

Drodzy znajomi i nieznajomi, kochana Marto, Karolino, Adamie, Bartku i wielu, wielu innych anonimowych pomagaczy MAMY TO!!! Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać środki na zakup pieca. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego co się stało, dzięki Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.

Ogromną hojnością zaskoczyła nas Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu  oraz Pan Andrzej Andrzejewski, dzięki Wam wszystkim kochani Pomagacze sprzęt który zakupimy będzie jeszcze lepszy aniżeli pierwotnie zamierzaliśmy.

Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy  najprostsze dziękuję, zawiera ogrom uczuć które chcemy wyrazić, a więc DZIĘKUJEMY. 

 Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach

Kim jesteśmy? Jesteśmy ośrodkiem dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, działamy już od 2004 roku w Owińskach, w Gminie Czerwonak. Działamy pod patronatem Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu. Mamy od 22 do 58 lat. W Warsztacie Terapii Zajęciowej uczymy się samodzielności i niezbędnych w codziennym życiu umiejętności, nasze zajęcia odbywają się w siedmiu pracowniach: gospodarstwa domowego, plastycznej, komputerowej, muzycznej, tkacko-krawieckiej, stolarskiej i wyrobu świec, zajęcia pod kierunkiem terapeutów zajęciowych,. Korzystamy także z pomocy psychologa i fizjoterapeuty. Bierzemy udział w  olimpiadach sportowych, konkursach – jesteśmy laureatami nagród na poziomie powiatowym i ogólnopolskim,  wycieczkach, wyjściach do teatru, restauracji, na kręgle… Pod tym linkiem można zapoznać się z naszą działalnością:

https://www.facebook.com/Warsztat-Terapii-Zaj%C4%99ciowej-Owi%C5%84ska-1557007104548637/?ref=bookmarks

Jednym z naszych ulubionych zajęć jest praca w glinie, tworzymy przedmioty  użytkowe takie jak kubki, talerze, wazony itp. Ale również każdy z nas rozwija swój artystyczny talent lepiąc piękne rzeźby o abstrakcyjnych kształtach. Praca z gliną jest dla nas formą terapii, możliwością do nauki i rozwoju ale również relaksem i przyjemnością. Cieszy nas cały proces tworzenia, począwszy od wyrabiania kawałka twardej gliny, uformowania konkretnego kształtu, okres oczekiwania na wyschnięcie, po przez malowanie i wypalenie w piecu  gotowego dzieła. Każda z naszych prac jest jedyna w swoim rodzaju i nie powtarzalna!…… ale niestety ….w lutym nasze artystyczne działania musieliśmy zakończyć ☹ Nasz stary wysłużony piec do wypału ceramiki popsuł się.…służył nam przez 15 lat; aby móc dalej kontynuować pracę z glina i rozwijać artystyczne pasje musimy kupić nowy. Na drodze do spełnienia tego marzenia stanęły ….pieniądze a konkretnie ich brak, robimy co w naszej mocy aby uzbierać jak najwięcej środków lecz własnymi siłami nie uda nam się tego dokonać, brakuje nam jeszcze dziesięciu tysięcy złotych, stąd nasza prośba o pomoc w zbiórce na zakup nowego urządzenia. Każda złotówka ma znaczenie. Pod tym linkiem znajdziecie informacje o piecu który chcielibyśmy kupić. https://sklep.kepka.com.pl/pl/p/Piec-komorowy-CT-120-EKC/182                                             Uczestnicy WTZ Owińska.

Na zdjęciach przedstawiamy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej podczas zajęć oraz prace ceramiczne wykonane w naszej pracownii. 

 

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Anonimowy Pomagacz

500 zł

Anonimowy Pomagacz

Mam nadzieję, że już niebawem piec będzie każdego dnia rozgrzany do czerwoności.
10 zł

Strażak

30 zł

Anonimowy Pomagacz

1 000 zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia

Pokaż więcej