Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni
1 Stały Pomagacz
Patryk Spurgiasz
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Grzegorz Miloch

E-mail hospicjum.gdynia@wp.pl

Telefon 58 665-66-55

Lokalizacja Gdynia, pomorskie

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni od 1987 roku obejmuje nieodpłatną opieką paliatywną osoby nieuleczalnie chore. Nasi podopieczni to osoby dotknięte chorobami nowotworowymi w ostatnich miesiącach i tygodniach życia. 

Naszą działalność prowadzimy poprzez:

  • Hospicjum Domowe - obejmuje opieką osoby znajdujące się w zaawansowanym stadium nieuleczalnych chorób a nie poddających się leczeniu przyczynowemu. Świadczenia Hospicjum Domowego polegają na wizytach lekarza, pielęgniarki, rehabilitanta, psychologa, księdza i pracownika socjalnego w domu osoby objętej opieką Hospicjum.
  • Hospicjum Stacjonarne – obejmuje opieką  osoby chore znajdujące się w stanie terminalnym oraz chorych mających niekontrolowane objawy. Jest to głównie długoterminowa opieka nad chorymi nie mającymi dostatecznej opieki w warunkach domowych.
     
  • Poradnia Medycyny Paliatywnej i Leczenia Bólu  - udziela porad i konsultacji oraz wykonuje wskazane przez lekarza zabiegi pielęgniarskie i rehabilitacyjne.
     
  • Ośrodek Opieki nad Osieroconymi - obejmuje opieką rodziny osierocone oraz zapewnia dzieciom z rodzin osieroconych zorganizowany wypoczynek w okresie wakacji.
  • Ośrodek Edukacyjny - prowadzimy również działalność dydaktyczną. Nauczanie dotyczy zarówno sfery typowo kształceniowej, jak i wychowawczej. Na terenie placówki odbywają się zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe dla studentów i słuchaczy szkół medycznych, jak również staże zawodowe dla lekarzy i pielęgniarek.
  • Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego – dla potrzeb naszych podopiecznych i nie tylko uruchomiliśmy wypożyczalnię niezbędnego sprzętu medycznego.

Wsparli

500 zł

Anonimowy Pomagacz

520 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Szymon

60 zł

Aleksandra

100 zł

Szymon

Pokaż więcej

1 Stały Pomagacz
Patryk Spurgiasz
20 zł miesięcznie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość