ZAJEDŹ RAKA 24H 2021 - zbiórka na rzecz Oddziału Paliacji w Rzeszowie

Fundacja Generator Inspiracji
organizator skarbonki

Anonimowy Pomagacz

W bieżącym roku nasze marzenie to kontynuacja działań na rzecz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie, który jest najstarszym tego typu oddziałem na Podkarpaciu.

Hospicjum to miejsce, które ma spełniać szczególną misję - by odchodzenie nie było cierpieniem. By troska i opieka sprawiały, że poczujemy szczęście, zwłaszcza w tych ostatnich dniach.

Pomóż nam odczarować miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Podkarpacia będzie mógł znaleźć bezpieczne schronienie, jeśli przyjdzie czas odchodzić...

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Osoby, które trafiają do hospicjum, trafiają tam w szczególnym momencie swojego życia - wtedy, kiedy dostają informację, że ochrona zdrowia nie jest już w stanie ich wyleczyć. To nie zawsze znaczy, że to jest ten moment, kiedy trzeba się ze światem żegnać. Czasami oznacza po prostu inną jakość życia przez następne miesiące czy lata.

W Klinicznym Oddziale Opieki Paliatywno-Hospicyjnej cały zespół stara się w ten sposób przedstawić tę perspektywę i zadbać, by emocje, które będą się pojawiały, nie wiązały się wyłącznie ze smutkiem I z lękiem; towarzyszyć i zmieniać perspektywę z brnięcia w ciemność w bycie tu i teraz.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Dlatego chcemy dołączyć do tej misji i mieć swój udział w odczarowywaniu Klinicznego Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Chcielibyśmy by był to oddział idealny - by była tam intymność, spokój oraz namiastka prawdziwego domu, kiedy tego domu nie może być, szczególnie w ostatnich dniach. Taka jest właśnie nasza idea, by stworzyć warunki do tego by pobyt w oddziale przestał wiązać się z lękiem a kojarzył się bardziej ze spokojem i ciepłem.

Pierwsze kroki już za nami, udało nam się odmienić kilka sal chorych wprowadzając do nich motywy natury oraz piękne widoki w postaci fototapet, które nie tylko budzą pozytywne emocje ale również przynoszą miłe wspomnienia które wywołują uśmiech na twarzach pacjentów. Tym razem w ramach akcji „Zajedź raka” chwili byśmy zebrać środki finansowe na modernizację części wspólnych oddziału, tak by pacjenci przebywający w oddziale mogli wybrać się na przykład na spacer po lesie który chcemy by zagościł na całym korytarzu oddziału. Ale nie uda nam się tego dokonać bez Waszego/Twojego wsparcia.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Zostań częścią czegoś wspaniałego! Dołącz do nas i pomóż dokończyć modernizację Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, w którym dorośli mieszkańcy Podkarpacia będą mogli znaleźć spokój i ukojenie. Nasze działania sprawią, że będzie namiastka domu. Razem z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie pragniemy stworzyć miejsce wyjątkowe - takie, gdzie troska i spokój sprawią, że odchodzenie nie będzie cierpieniem.

O tegorocznej edycji akcji ZAJEDŹ RAKA 24H 2021 opowiadają: Piotr Czarnecki - jej pomysłodawca oraz lek. med. Maria Grzegorzewska - Kierownik Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie: 

O akcji "Zajedź Raka 24h 2021"

https://www.facebook.com/zajedzraka24h

Anonimowy Pomagacz

Trzy lata temu Piotr Czarnecki stworzył akcję „Zajedź Raka", w której połączył pasję do rowerów i chęć pomagania innym. Wyzwanie jakie sobie postawił, to pokonanie trasy z Gdańska do Rzeszowa rowerem w 24 godziny. Pierwszy raz miał jechać dla Maćka! Niestety ta historia nie ma takiego zakończenia jakiego byśmy chcieli. Po długiej walce z chorobą Maciek zmarł mając zaledwie 18 lat. Po tej smutnej informacji Piotr sam już nie wiedziałem co zrobić - jechać czy też nie. Jednak nie mógł siedzieć z założonymi rękami.

Dlatego w czerwcu 2018 roku zdecydował wesprzeć akcją Sebastiana, 6 letniego młodzieńca, pełnego energii i chęci dożycia. U chłopca wykryto guza na kości strzałkowej. W sierpniu 2018 roku pełen nadziei ruszył w trasę. Sebastian jest już po chemioterapii i wielu tygodniach spędzonych na oddziałach szpitalnych.

Przełomowy był rok 2019, kiedy druga edycja akcji "Zajedź Raka" odniosła sukces, zbierając ponad 60 tys. złotych dla budowanego na Podkarpaciu nowego hospicjum dla dzieci. Akcję wsparło wielu wspaniałych ludzi o wielkim sercu.

\W 2020 roku wsparty został Kliniczny Oddział Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie. Nie byłaby to możliwe gdyby nie wsparcie Partnerów (Fundacja Generator Inspiracji pełni funkcję opiekuna akcji i użycza swojej osobowości prawnej dla potrzeb zbiórki, ponieważ zainicjowała wraz z wolontariuszami już zmiany na Oddziale). Dodatkowo powstał zespół który na potrzeby dalszego wsparcia Oddziału, powołuje Fundację Zielona Mila. Wiec tegoroczna edycja akcji- okazuje się tylko początkiem do dalszych działań.

Kulminacją 4-tej edycji i głównym wydarzeniem, będzie rowerowe wyzwanie - pokonanie w ciągu doby trasy Gdańsk - Rzeszów. Towarzyszyć będzie im wielu ludzi dobrej woli, determinacja, chęć niesieniapomocy i... zmęczenie.

Im więcej osób przywita ich na mecie, na rzeszowskim rynku, tym większy sens tej akcji!

Start: Sobota, 14.08, 12:00, Gdańsk, ul. Długa, pomnik Neptuna
Meta: Niedziela, 15.08, 12:00, Rzeszów, Rynek
Bądźcie z nami na trasie lub na mecie!

Link do trasy: https://ridewithgps.com/routes/36681094
Link do śledzenia grupy na trasie na stronie: www.zajedzraka.com

Wsparli

2 000 zł

Studio Masażu Remedium

50 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Centrum Refleksologii -MPieczonka

30 zł

Sebson

30 zł

Ann

120 zł

Anna B.

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
56%
56 811,39 zł Wsparło 370 osób CEL: 100 000 ZŁ