🇺🇦 ABY MÓC CHODZIĆ I DALEJ WALCZYĆ ZA OJCZYZNĘ – ZA UKRAINĘ!

Fundacja Kawałek Nieba
Zbiórka zakończona

🇺🇦 ABY MÓC CHODZIĆ I DALEJ WALCZYĆ ZA OJCZYZNĘ – ZA UKRAINĘ!

Cel zbiórki:

Leczenie i zakup endoprotezy dla bohaterów wojny w Ukrainie

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Fundacja Kawałek Nieba
Rozpoczęcie: 2 Sierpnia 2022
Zakończenie: 20 Marca 2023

Rezultat zbiórki

Udało się!

Natalia przejdzie operację wstawiania endoprotezy, którą wyznaczono na 17.05!
Jej koszt okazał się niestety znacznie wyższy - aż 30 000 euro... na szczęście udało się zorganizować z pomocą firmy ubezpieczeniowej, która poniesie koszty.

Natomiast środki ze zbiórki okazały się absolutnie bezcenne - leczenie przedoperacyjne wymagało od Natalii sporych nakładów finansowych, których bez Was nie miałaby jak zdobyć – fizykoterapeuci, leki na regulację nadciśnienia, na ciągłe bóle głowy, na  sen...

Natalia przebywa obecnie w schronisku dla uchodźców – ciągle żyje w wielkim stresie – powiedziała nam, że z jej oddziału w Bakhmucie zostało tylko kilku rannych żołnierzy. W międzyczasie umarli jej Babcia i Dziadek – kilku sąsiadów zginęło na froncie – Jej mama leży w szpitalu na Ukrainie  z urazem kręgosłupa…

Wojna to straszne nieszczęście… bardzo Jej ciężko na duszy. Ale jest dzielna – wierzy w zwycięstwo Ukrainy. I ma wolę walki o siebie. I bardzo chciałaby wrócić i walczyć dalej do oddziału.

Oto kilka słów od Natalii:

„Dzień dobry,
23 marca mam termin do lekarza, zrobią rezonans głowy, bo strasznie męczą mnie bóle głowy, i zdiagnozują przyczynę wysokiego ciśnienia. Teraz  założono mi holter na jeden dzień. Ciągle jestem w hostelu, bardzo boli mnie noga, poruszam się o kulach i ortezie na nogę [...] Bardzo ucieszyłam się z wiadomości, że udało się uzbierać pieniądze na endoprotezę. Koszt operacji 30 000 euro pokryje niemiecka ubezpieczalnia- ale  uzbierana dzięki darczyńcom Siepomaga kwota bardzo mi się przyda na okres przed i po operacji – dziękuję za wszystko, co Polska dla mnie robi. Mimo, że nigdy się nie spotkaliśmy – bardzo mi pomagacie.

Pozdrowienia, Natalia”

Opis zbiórki

Nie możemy pozostać obojętni! Dla Ukrainy wojna trwa tak naprawdę od wielu lat i każdego dnia przynosi nowe cierpienie i ofiary. Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie dla osób poszkodowanych, które w wyniku działań militarnych zostały niepełnosprawne. Dajmy im szansę na powrót do sprawności!

Jedną z nich jest Natalia, która od 2015 roku bez przerwy była na pierwszej linii frontu- podobnie jak 50 000 innych dzielnych ukraińskich kobiet i dziewcząt – jest żołnierzem ukraińskiej armii– w stopniu młodszego sierżanta – nie podamy jakiej jednostki z obawy o Jej rodzinę, która częściowo przebywa na okupowanym terenie.

Trzy miesiące temu jej oddział wpadł w zasadzkę. Cudem ocaliła życie – niestety nie wszystkim jej koleżankom i kolegom z oddziału to się udało. Drobniejsze rany się zagoiły - jednak kontuzjowane kolano wymaga pilnej operacji. Obecnie Natalia przebywa w szpitalu na Ukrainie i zwróciła się za pośrednictwem Fundacji Kawałek Nieba – o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty na endoprotezę. Kobieta chce jak najszybciej wrócić do oddziału i walczyć o wolność – ale najpierw musi zacząć chodzić. Przez ostatnie trzy miesiące leżała przykuta do łóżka- a w warunkach wojennych nie ma szansy na szybką operację.

Jest wojna, a w szpitalach brakuje wszystkiego. Endoprotezę musi kupić sama. Jeśli sprawa się przeciągnie, może trwale utracić szanse na rehabilitację i chodzenie. Pomóżmy komuś bardzo dzielnemu. W obronie Ojczyzny stanął kwiat ukraińskiej młodzieży. Natalia to brylant. Ukraina walczy z bronią w ręku także o naszą wolność i pokój. Pomóżmy!!! 

Obserwuj ważne zbiórki