Zapomnieni, wykluczeni

Światowa Fundacja Praw Człowieka
organizator skarbonki

Zapomnieni, wykluczeni

Każdego dnia, każdego miesiąca, każdego roku na ulicach miast Polski możemy spotkać osoby biedne, wykluczone ze społeczeństwa.

Często one proszą nas o pieniądze, jedzenie. Jaki jest naturalny odruch człowieka? Odpowiadamy nie mam lub po prostu przeganiamy takie osoby.

Raz w roku chociaż nie zawsze tak jest, że pamiętamy o nich i się litujemy nad nimi. Jest to okres świąt Bożonarodzeniowych.

Takie osoby nie potrzebują jednorazowej litość. Ci ludzie potrzebują stałej pomocy, długotrwałego wsparcia które pozwoli im wrócić do społeczeństwa , wsparcia nie tylko materialnego ale wsparcia psychologicznego, wsparcia duchowego. Takie osby nie tylko potrzebuja pocieszenia ale potrzebują akceptacji, rozmowy, wskazania właściwej drogi.

Nie leczona choroba prowadzi do powikłań a nawet śmierci.

Brak pomocy osobom biednym prowadzi do ubustwa a w konsekwencji do wyklucznia społecznego.

Praca z takimi ludźmi wymaga dużo poświęcenia i czasu.

Na co zbieramy pieniądze?

Prosimy o wsparcie finansowe na pomoc w wynajęciu i gruntownym remoncie obiektu składającego się z 16 pokoi, kuchni które będą wykorzystane do celów wychodzenia z bezdomności i wykluczenia społecznego.

Budenk jest po dawnej szkole ale jest zdewastowany dlatego koszt doprowadzenia budynku do użytkowania oraz wyposażenie go w podstawowe meble to koszt 500 000 zł.

Osoby bezdomne które będą chciały tam być a zrobimy wszystko aby przekonac takie osoby do powrotu do społeczeństwa będą uczyły się samodzielności, będą miały terapie psychologiczne, konsultacje z doradcami zawodowymi, prawnikami. 

Nie będzie to schronisko dla bezdomych tylko ośrodek dla osób poracających do społeczeństwa.

Warto pomagać!

Dajemy na chore dzieci, dajemy na niepełnosprawnych, ale nie dajemy na bezdomność, na wykluczenie społeczne.

Dzisiaj mamy ale musimy pamietać, że jutro możemy nie mieć nic i sami będziemy potrzebować pomocy.

Nie bądźmy obojętni .

Prosimy o wsparcie

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 500 000 ZŁ