Choroba odebrała sprawność i pasję! Nie pozwól, by odebrała siłę do dalszej walki!

Zbigniew Sołtysik

Choroba odebrała sprawność i pasję! Nie pozwól, by odebrała siłę do dalszej walki!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0184168
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Rehabilitacja, środki medyczne, sprzęt medyczny, wózek inwalidzki

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Zbigniew Sołtysik, 65 lat
Zawiercie, śląskie
Choroba Picka
Rozpoczęcie: 17 Lutego 2022
Zakończenie: 30 Listopada 2023

Opis zbiórki

W latach 80 Zbigniew był jednym z pierwszoligowych piłkarzy. Pracował jego trener, a jego całe życie związane było ze sportem. Każdy dzień, praca i wolna chwila… Ciężko uwierzyć w to, że choroba, które postępuje w zastraszającym tempie i zabrała to, co dla niego było sensem życia – sprawność. 

Zbigniew cierpi na genetyczną chorobę neurodegeneracyjną – chorobę Picka. Ta okrutna diagnoza powoduje osłabienie napięcia mięśniowego, powoli doprowadzając człowieka do utraty władzy nad ciałem. Zbigniew zaczął chorować w 2017 roku. Na samym początku ciężko było określić, co się dzieje z jego organizmem, ciałem i spadkiem nastroju. Niestety rzutów choroby nie idzie przewidzieć…

Zbigniew Sołtysik

Pomimo zdiagnozowanej już kilka lat temu choroby pamiętamy, że jeszcze jesienią ubiegło roku, Zbigniew był w stanie sam się poruszać, spacerować, rozmawiać z nami. Dziś jest osobą leżącą, zależną całkowicie od innych. Pojawiły się problemy z komunikacją i mową. Gdy jest dobry dzień, Zbyszek jest w stanie wskazać potrzebny mu przedmiot, innego nie ma siły podnieść ręki. 

Jeden z najlepszych piłkarzy Zagłębia Sosnowiec, trener w klubie Warta Zawiercie. Całe jego życie było ściśle związane ze sportem. Kochał ruch, aktywnie spędzał każdy dzień. Choroba odebrała mu pasję, pracę i sens życia. Marzymy, by mu pomóc i poprawić jakość życia… Zatrzymać przebieg choroby, która powoli go zabija.

Rehabilitacja jest jedyną szansą na spowolnienie choroby i poprawę jego sprawności. Wózek, który w tym momencie posiadamy, przestaje być użyteczny, ponieważ Zbyszek nie jest w stanie utrzymać w nim pionu. Te wszystkie potrzeby generują ogromne koszty, a nasze oszczędności znikają w mgnieniu oka.

Czy pomożesz nam w walce o dłuższe życie Zbigniewa?

Bliscy Zbyszka

Zbigniew Sołtysik

MEDIA O ZBIGNIEWIE

➤ katowickisport.pl – Były piłkarz Zagłębia Sosnowiec potrzebuje pomocy

➤ zawiercie.naszemiasto.pl – Zbigniew Sołtysik, były trener Warty Zawiercie i sportowiec, potrzebuje pieniędzy na rehabilitację

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0184168
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki