Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Reprezentant Łukasz Partyka

E-mail lukasz@fundusz.org

Telefon 22 848 24 68

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji.

Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą.

Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w niezwykłych obozach naukowych, licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Fundusz organizuje też regularnie koncerty Młodych Wirtuozów i wystawy prac uczestników programu o uzdolnieniach plastycznych.

Znaczna część oferowanej podopiecznym pomocy jest w formie indywidualnych stypendiów celowych, uzależnionych od potrzeb poszczególnych osób i ich własnych projektów. Są to na przykład liczne granty na własne projekty badawcze i staże w najlepszych laboratoriach w Polsce.

Od 1983 roku Fundusz przyznał kilkanaście tysięcy rocznych nominacji do programu pomocy wybitnie zdolnym. W roku szkolnym 2016/2017 przyznano 558 takich nominacji. Otrzymują je uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych z całego kraju, pochodzący z różnych środowisk, w tym – bardzo wiele dzieci mieszkających na wsi i w małych miejscowościach.

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

200 zł

Helena Bernacka

200 zł

P

20 zł

Anonimowy Pomagacz

13,80 zł

Anonimowy Pomagacz

116 zł

w imieniu Jacka Migdała

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość