Mam tę moc! Michalinka codziennie pokazuje, że niepełnosprawność nie ogranicza!

Michalinka Helmchen

Mam tę moc! Michalinka codziennie pokazuje, że niepełnosprawność nie ogranicza!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0220996
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Michalinka Helmchen, 11 lat
Lwówek, wielkopolskie
Zespół regresji kaudalnej: wada serca, rozszczep podniebienia, agenezja (niedorozwój) kości krzyżowej, kifoza lędźwiowa kręgosłupa, deformacja miednicy, niedorozwój kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zaburzenia układu pokarmowego, astma oskrzelowa
Rozpoczęcie: 30 Sierpnia 2022
Zakończenie: 4 Października 2023

Opis zbiórki

Michalinka urodziła się z szeregiem wad, które stanowią jedną, nieuleczalną jednostkę chorobową – zespół regresji kaudalnej. Początkowo nie wiedzieliśmy zupełnie, jak będzie rozwijać się nasza córeczka przy takim zespole chorób. Michalinka ma wadę serca, rozszczep podniebienia, niedorozwój kręgosłupa, miednicy, kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zaburzenia układu pokarmowego.

Pewnie i to jeszcze nie wszystkie schorzenia, z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć...

Michasia przeszła już dwa zabiegi operacyjne rozszczepu podniebienia. Przez cały czas monitorujemy jej stan zdrowia. Dlatego też systematycznie jeździmy na badania kontrolne do wielu specjalistycznych poradni, a większość z nich odbywa się prywatnie. Córeczka jest pod opieką poradni kardiologicznej, ortopedycznej, chirurgicznej, neurologicznej, urologicznej, genetycznej, okulistycznej i pulmonologicznej. Nasze życie zdominowały niekończące się konsultacje lekarskie...

Michalinka Helmchen

Pomimo szeregu wad i nieprawidłowości Michasia jest zaradną, wesołą dziewczynką. Uczestniczy całą sobą w życiu szkolnym oraz rodzinnym. Zadziwia nas swą „MOCĄ”, sprytem, siłą i wolą walki. Mamy wrażenie, iż jest bardziej sprawna w swej niepełnosprawności od nas, w pełni sprawnych ludzi.

Nadrzędnym celem w tym momencie jest zapewnienie naszej córce wysokospecjalistycznej rehabilitacji, która wzmocni układ wydolnościowy, usprawni układ oddechowy, usprawni ją funkcjonalnie i ruchowo, aby w przyszłości stała się niezależnym człowiekiem.

Już dziś głęboko wierzymy, że osiągnie sukces! Dzięki swemu uporowi i zaangażowaniu Michalina nauczyła się pływać i nurkować. Pokonuje coraz dłuższe i trudniejsze trasy na swoim wózku. Przed nią jednak jeszcze długa i trudna droga.

Michalinka Helmchen

Wszystkie działania bowiem wymagają ogromnej pracy i dużego wkładu finansowego. Bez Waszej pomocy nie będzie nas stać na opłacenie rehabilitacji. Roczne leczenie córki sięga kwoty 45000 zł. Stała rehabilitacja, wizyty lekarskie, turnusy rehabilitacyjne generują olbrzymie koszty, których samodzielnie nie jesteśmy już w stanie dłużej unieść.

Z tych wszystkich względów jesteśmy zmuszeni szukać środków na pokrycie zobowiązań i prosić Was o pomoc!

Małgorzata i Szymon, rodzice Michalinki

Michalinka Helmchen

➡️ Grupa na Facebooku dla Michalinki

Michalinka Helmchen

Kwota zbiórki jest szacunkowa

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0220996
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki