Łzy szczęścia zastąpił strach. Piotruś walczy o lepsze jutro!

Piotr Szczech

Łzy szczęścia zastąpił strach. Piotruś walczy o lepsze jutro!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0117689
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, zakup ortez i sprzętu do rehabilitacji

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Spina
Piotr Szczech, 3 latka
Gaj, małopolskie
Rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa, wrodzone wodogłowie, wiotkie porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zespół Arnolda-Chiariego II
Rozpoczęcie: 19 Lutego 2021
Zakończenie: 12 Października 2023

Opis zbiórki

Piotruś jest naszym drugim, długo wyczekiwanym dzieckiem. Wyobrażaliśmy sobie dużego, silnego chłopaka biegającego za piłką. Chwilę później poważna choroba wszystko zweryfikowała... 

Ciąża przebiegała prawidłowo, wręcz książkowo, bez żadnych zastrzeżeń, do czasu porodu. Usłyszeliśmy, że dziecko urodziło się z szeregiem chorób i schorzeń, to był szok.

Piotrek przyszedł na świat z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, wrodzonym wodogłowiem, wiotkim porażeniem kończyn dolnych i pęcherzem neurogennym.

Świat stanął w miejscu, łzy szczęścia zamieniły się w łzy rozpaczy, lęku i strachu. Zaczęła się walka, która trwa do dziś i będzie trwała jeszcze bardzo, bardzo długo.

Synek natychmiastowo został przewieziony do innego szpitala, gdzie poddany został zamknięciu rozszczepu i wstawieniu zbiorniczka Rickhama, który umożliwiał odbarczenie płynów rdzeniowo — mózgowych. Po tygodniu okazało się, że konieczne jest założenie zastawki komorowo-otrzewnowej, która niestety nie spełniała swoich zadań.

Po 3 dniach synek był przygotowywany do rewizji zastawki. Wtedy po raz kolejny świat się zatrzymał — Piotruś dostał bezdechu, który zagrażał jego życiu, po dłuższej reanimacji oddech powrócił, nasz mały wojownik walczył dalej.

Po wykonanym rezonansie usłyszeliśmy kolejną diagnozę — zespół Arnolda-Chiariego II, kolejna operacja (4 w przeciągu 3 tygodni), przed którą konieczne było przetoczenie krwi. Aktualnie, Piotruś jest cewnikowany co 3 godziny, intensywnie rehabilitowany, a także jest pod stałą opieką lekarzy.

Chętnie współpracuje podczas rehabilitacji, robiąc małe postępy. W najbliższym czasie konieczne będzie zakupienie sprzętu do pionizacji i ortezy. Niestety, wszystko to wiąże się z bardzo dużymi kosztami, ale nie możemy zaprzestać tej walki o lepsze i szczęśliwsze jutro dla naszego kochanego synka.

Prosimy Was o wsparcie w tej ciężkiej walce — wierzymy w Wasze dobre serca. 

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0117689
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki