Ośrodek Integracji Społecznej

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Zielona Góra, lubuskie

Jesteśmy Ośrodkiem Integracji Społecznej w Zielonej Górze, który funkcjonuje od 2002 roku i wspiera lokalne społeczeństwo w zakresie usług społeczno – zdrowotnych. Nasza placówka paliatywno-hospicyjna, która powstała już wiele lat temu, funkcjonuje na zasadach non profit.

By móc funkcjonować i świadczyć usługi potrzebującym, wspieramy się dofinansowaniami i wpłatami darczyńców. Kierunkiem pomocy w jakim działamy, jest przede wszystkim wsparcie seniorów i ich rodzin. Z uwagi na niedobór placówek opiekuńczych, całodobowych, podjęliśmy decyzję o stworzeniu zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego. W 2009 roku powstała pierwsza, niewielka placówka przeznaczona dla 38 pacjentów, którzy z uwagi na stan zdrowia, wymagają całodobowej, stałej i specjalistycznej opieki. Jest to opieka o charakterze długoterminowym i paliatywnym, ponieważ nasi pacjenci nie rokują poprawą stanu zdrowia. Osoby, które są kierowane do naszej placówki są niesamodzielne i całkowicie zdane na wsparcie wykwalifikowanego personelu. Nie poruszają się samodzielnie, wymagają specjalistycznego karmienia oraz czynności pielęgnacyjnych.

Diagnozując potrzeby społeczeństwa i obserwując stale rosnącą kolejkę oczekujących na miejsce w naszym zakładzie, zdecydowaliśmy o rozbudowie placówki. Po ostatnim etapie rozbudowy nasz Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy otoczy wsparciem 70 osób, pomimo zwiększenia miejsc, w kolejce do nas czeka ponad 80 osób. Więc widzicie Państwo, że usługi, które świadczy nasza Instytucja są bardzo potrzebne dla Społeczeństwa.

Jak już wspominaliśmy jesteśmy placówką, która utrzymuje się wyłącznie z darowizn i dotacji, dlatego każda forma zewnętrznego wsparcia ma dla nas ogromne znaczenie. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo dołączyć do naszej codziennej walki o zdrowie i godne życie naszych pacjentów.

Wpłaty

Ładuję...